Wielka Brytania – Polska 6:4 w Nottingham [BRAMKI – WIDEO]

Około 4000 kibiców, z czego tysiąc polskich, obserwowało w Nottingham mecz hokejowej reprezentacji Polski z Wielką Brytanią. Biało-czerwoni przegrali 4:6. Jutro (10.04, piątek) rewanż w Coventry.

reprezentacja_kibice

Wielka Brytania – Polska 6:4 (1:1, 3:1, 2:2)

Bramki (wg protokołu): 0:1 Malasiński (12:37 w przewadze, asysty: Kolusz i Dutka), 1:1 Prince (18:27, Farmer i Thomas), 1:2 Laszkiewicz (25:29, Pasiut i Kowalówka), 2:2 Myers (27:47, Richardson i Lachowicz), 3:2 Peacock (38:41, Garside i Shields), 4:2 Batch (39:54, Dowd i Myers), 4:3 Pasiut (44:11, Witecki i Bryk), 5:3 Swindlehurst (46:21, Lachowicz i Myers), 6:3 Myers (58:01 do pustej bramki, J. Phillips i Haywood), 6:4 Wanacki (58:48, Kapica).

Wielka Brytania: Bowns – Cowley, Richardson; Weaver (2), D. Phillips; O’Connor (2), Thomas; Swindlehurst, Batch – Peacock, Garside, Shields (2); Lachowicz, Myers, Dowd; Farmer, Prince, Blight; Haywood, Boxill, J. Phillips. Trener Peter Russell.

Polska: Radziszewski – Dutka (2), Pociecha; Kotlorz (2), Wajda; Rompkowski (2), Bryk; Kruczek, Wanacki – Kolusz, Zapała (2), Malasiński; Laszkiewicz, Dziubiński, Damian Kapica; Witecki, Pasiut, S. Kowalówka; Urbanowicz, Kalinowski (2), Bagiński (2). Trener Jacek Płachta.

Sędziują: Jacob Grumson (Dania) oraz Paul Staniforth i Danny Beresford (Anglia). Kary: 6 – 12 minut. Strzały: 28-25. Widzów 4000.

ZAPIS RELACJI LIVE Z BRAMKAMI WIDEO:

W piątek (10.04) rewanż w Coventry o 20:30 polskiego czasu.

Zawodnikiem meczu w polskiej drużynie został wybrany Michał Kotlorz.

Na osłodę, jeszcze Jakub Wanacki po indywidualnej akcji zmniejsza rozmiary porażki

 

Rafał Radziszewski opuszcza lodowisko, by zrobić miejsce kolejnemu napastnikowi. Manewr ten przynosi odwrotny skutek od zamierzonego – po kontrataku gospodarzy, Matt Haywood trafia do pustej bramki (w protokole wpisano nazwisko Matthew Myersa).

 

6 minut do końca. Gra się zaostrzyła. Tempo nieco opadło. Nasi hokeiści szarpią do przodu, ale brakuje czystych strzeleckich okazji.

Szybka odpowiedź gospodarzy – trafia po ładnej akcji Swindlehurst:

 

Grzegorz Pasiut strzela kontaktową bramkę:

 

Tracimy bramkowy kontakt z gospodarzami. 5 sekund przed syreną kończącą drugą tercję na listę strzelców wpisał się Josh Batch:

Niestety przegrywamy 2 do 3. Gol Craiga Peacocka:

 

Znów jest remis. Na 2 do 2 bramkę zdobył Matthew Myers:

 

Znów prowadzimy w Nottingham! Gol Leszka Laszkiewicza po asyście Grzegorza Pasiuta:

Tracimy gola po uderzeniu Jacka Princa. W Nottingham 1 do 1. Wcześniej wytrzymaliśmy grę w osłabieniu po dwuminutowej karze Adama Bagińskiego.

Zobacz gola Jacka Princa na 1 do 1:

Gol Tomasza Malasińskiego. To była dobitka. Przy oddawaniu strzału Malaś oberwał kijem po twarzy od bramkarza gospodarzy Bena Bownsa, ale to raczej nic groźnego. Bramkę zdobyliśmy grając w przewadze.

Zobacz gola Tomasza Malasińskiego na 1 do 0 dla Polski:

 

10 minut I tercji za nami. Biało-czerwoni dochodzą do głosu. Napór Anglików odparty. Kapitalna forma Radziszewskiego. Coraz częściej krążek w okolicach bramki gospodarzy. Najlepsza okazja po strzale Kowalówki, ale uderzenie było zbyt czytelne.

10minut

 

Pierwsze 10 minut meczu. Anglicy raz za razem szturmują naszą bramkę. Radziszewski obronił kilka groźnych strzałów. Zespół Jacka Płachty jak na razie z jedną kontrą, Wanacki przestrzelił nad poprzeczką. Po I tercji zaprezentujemy wideo z najważniejszymi momentami.

pocztaek

Hymny obu reprezentacji. Polscy fani zdzierają gardła. Kibice w biało-czerwonych barwach stanowią około 1/3 publiczności.

hymny

Pół godziny do meczu. Obie drużyny już na lodzie, na trybunach kilkaset osób.

r2Godzina do meczu. Trwa rozgrzewka zawodników „na sucho”

rozgrzewka

W centrum Nottingham nie sposób nie spotkać fanów polskiej reprezentacji. Wszyscy z napięciem oczekują już na mecz Wielka Brytania – Polska:

Dziś pierwszy towarzyski mecz naszej hokejowej reprezentacji z Wielką Brytanią. Transmisję w systemie pay-per-view przeprowadzi serwis internetowy Brytyjskiej Federacji Hokeja na Lodzie – www.icehockeyuk.co.uk Koszt wykupienia relacji to 8 funtów. W serwisie www.pzhl.tv będziemy na bieżąco informować o przebiegu meczu. Pokażemy wideo m.in. z wszystkich bramek. Spotkanie Wielka Brytania – Polska rozpocznie się o 20:30.

14

Zobacz też wywiady z Marcinem Koluszem oraz z Tomaszem Malasińskim a także materiał oficjalnej telewizji internetowej Polskiego Związku Hokeja na Lodzie z przyjazdu kadry do Nottingham oraz zdjęcia i wideo z pierwszego treningu.

Kup bilety lub karnety na MŚ 1A Kraków 2015.