„Wiedźmin” we Francji. Cracovia opiera skład o kadrowiczów

Siedmiu reprezentantów Polski, w tym pięciu występujących na mistrzostwach świata 1A Kraków 2015, pozyskała przed nowym sezonem Comarch Cracovia. Tymczasem najlepszy bramkarz turnieju Przemysław Odrobny znalazł nowy klub we Francji.

11155167_442660669237371_6870243930644328882_o

 

 

„Wiedźmin” w przyszłym sezonie będzie reprezentował barwy Pingouins de Morzine-Avoriaz-Les Gets. Ekipa z francuskiego kurortu o poprzednim sezonie chce jak najszybciej zapomnieć. Podopieczni Tommiego Hartogsa nie zakwalifikowali się bowiem do fazy play-off. Odrobny w ostatnich sezonach grał w ekipie JKH GKS Jastrzębie.

Dziewięciu hokeistów zasiliło Comarch Cracovię przed nowym sezonem. – Chcemy zbudować drużynę, która w przyszłym roku będzie mogła z powodzeniem zaprezentować polski hokej na lodowiskach europejskich (mówi się o dzikiej karcie na grę w Lidze Mistrzów dla najlepszej drużyny w kraju – przyp. red). W tej chwili kadra Cracovii bazuje na reprezentantach Polski. Czynimy starania, aby pozyskać dobrych zawodników z zagranicy. Budując mocny zespół nie zapomnimy o szkoleniu młodzieży – przyznał prof. Janusz Filipiak, prezes MKS Cracovia SSA, w rozmowie z klubowym serwisem.

Barwy „Pasów” reprezentować będą bramkarz Michael Łuba grający ostatnio w SKP Poprad U-20, obrońcy Rafał Dutka (Ciarko PBS Bank Sanok) i Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzębie) oraz napastnicy Maciej Urbanowicz (JKH), Krystian Dziubiński i Damian Kapica (Podhale Nowy Targ) i Kacper Guzik (GKS Tychy). Umowy z Comarch Cracovią przedłużyli inni zawodnicy kadry, m.in. Grzegorz Pasiut i Bartosz Dąbkowski. Drużynę może za to opuścić Sebastian Kowalówka.