Wiceminister sportu otworzył nowy rok SMS PZHL w Sosnowcu [Zdjęcia]

W Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Szkole Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Hokeja na Lodzie w Sosnowcu odbyła się oficjalna inauguracja roku szkolnego 2016/2017.

img_8919Wszyscy nowi uczniowie SMS-u PZHL-u Sosnowiec złożyli uroczystą przysięgę.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Hokeja na Lodzie, urzędu miejskiego w Sosnowcu oraz Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Raciborzu w osobach – Podsekretarza Stanu w MSiT Jana Widery, wiceprezesa PZHL-u Mirosława Minkiny, członka zarządu PZHL-u Danuty Piorun, kierownika wyszkolenia PZHL-u Tomasza Rutkowskiego, przedstawicieli Komisji Rewizyjnej PZHL-u Jerzego Kajzera i Zbigniewa Wójcika oraz naczelnika Wydziału Edukacji w Sosnowcu Zbigniewa Byszewskiego. Obecna była także pani Danuta Nowosielska-Swadźba – zastępca dyrektora Instytutu Kultury Fizycznej PWSZ w Raciborzu. Bardzo licznie przybyli Rodzice, Nauczyciele, Wychowawcy, Pracownicy Szkoły oraz jej Przyjaciele. Osobną grupę stanowili uczniowie, występujący w odświętnych szkolnych strojach.

img_8929Pasowania na ucznia SMS PZHL dokonał wiceminister sportu Jan Widera.

W trakcie uroczystości uczniowie klasy I złożyli ślubowanie na Sztandar Szkoły i zostali pasowani na uczniów – zawodników NLO SMS PZHL w Sosnowcu. Wręczyli także Panu Ministrowi pamiątkowa koszulkę hokejową Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Korzystając z okazji Adam Fras wyróżnił Nagrodą Dyrektora Szkoły panią Karinę Kurzak – wieloletnią, zasłużoną nauczycielkę języka angielskiego w NLO SMS PZHL w Sosnowcu.

img_8984Wiceminister Jan Widera otrzymał z rąk uczniów okolicznościową hokejową koszulkę.

Po części oficjalnej rodzice mieli okazję spotkać się z wychowawcami i nauczycielami. Wszyscy zostali zaproszeni na mecz, w którym zawodnicy SMS-u zmierzyli się z drużyną Zagłębia Sosnowiec.

Utworzona przez PZHL placówka w Sosnowcu wychowała na przestrzeni lat wielu reprezentantów Polski. Obecnie w SMS-ie PZHL-u szkoli się blisko 50 uczniów.