W Mińsku rozmowy m.in. o Pucharze Państw Bałtyckich

„Podczas Międzynarodowego Świątecznego Turnieju Hokejowego Amatorów o Puchar Prezydenta Białorusi w Mińsku przeprowadzone zostały pierwsze rozmowy dotyczące rozgrywek roboczo nazwanych Pucharem Państw Bałtyckich. Miałyby grać w nim kluby z Estonii, Litwy, Białorusi, Łotwy, Ukrainy i Polski. Jest wstępne  zainteresowanie kilku sponsorów” – powiedział prezes PZHL Mirosław Minkina, szefujący polskiej delegacji na rozgrywane po raz 15 w stolicy Białorusi  zawody.

Zdjęcia z Mińska można oczywiście obejrzeć w naszej galerii

Na zaproszenie białoruskiej federacji i IIHF w kończącej się w poniedziałek imprezie uczestniczą oprócz niego także wiceprezes Robert Walczak , czekający na akceptacje Ministerstwa Sportu i Turystyki nowy szef wyszkolenia polskiej federacji Tomasz Demkowicz  oraz jego poprzednik, aktualnie wiceprezydent Bytomia, Adam Fras, który zagrał w drużynie IIHF.

Gwiazdą  zawodów był szef litewskiej federacji, a w przeszłości świetny hokeista  klubów NHL Dainius Zubrus. Na lodowisku zaprezentował się też tradycyjnie  w swojej drużynie prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka.

„Impreza w Mińsku to nie tylko sportowe zmagania, to przede wszystkim cykl szkoleń i spotkania w grupach proponujących rozwiązania mające na celu promocję hokeja w Europie i na świecie. Z dużym, bardzo dobrym odzewem, spotkał się dopinany przez nas projekt Pucharu, a w konsekwencji Ligi Wyszehradzkiej, z udziałem klubów z Polski, Czech, Słowacji i Węgier” – dodał Minkina.

Podkreślił, że rozmowy na temat rozgrywek „bałtyckich” są dopiero w fazie wstępnej.

„Pierwsze analizy są bardzo dobre. Te rozgrywki byłyby doskonałą okazją do urozmaicenia przygotowań do sezonu dla wielu . Jestem przekonany, że w najbliższym czasie w europejskim hokeju na średnim poziomie będzie się dużo działo. Mam nadzieję, że z polskimi klubami w rolach głównych” – podsumował Mirosław Minkina.