Ukraina pokonana po karnych w Browarach

Reprezentacja Polski pokonała po rzutach karnych Ukrainę 2:1 (0:0, 1:1, 0:0, d.0:0, karne 2:0)  w czwartkowym towarzyskim meczu rozegranym w miejscowości Browary niedaleko Kijowa.

Bramkę dla Polski zdobył Bartłomiej Neupauer (Damian Kapica,  24), wyrównał Iwan Sawczenko (30). Decydujący rzut karny: Aron Chmielewski.

Kary: Ukraina 4 minuty, Polska: 20 minut.

Emocji w tym towarzyskim spotkaniu nie brakowało. W pierwszej tercji sytuacji sam na sam z ukraińskim bramkarzem nie wykorzystał Mateusz Michalski, na początku drugiej – rzutu karnego nie zamienił na gola  Tomasz Malasiński.

W 21 minucie rzutu karnego dla Polski nie wykorzystał Tomasz Malasiński. Ale golkiper gospodarzy skapitulował po uderzeniu Bartłomieja Neupauera. Tyle, że potem szturm przypuścili podopieczni debiutującego w roli selekcjonera Andrieja Sriubko i wyrównali.

Wygraną mógł biało – czerwonym zapewnić Mateusz Gościński dwie minuty przed końcem. Górą był jednak bramkarz rywali.

Po bezbramkowej dogrywce w rzutach karnych lepsi byli zawodnicy Tomasza Valtonena. Trafili Aron Chmielewski i Damian Kapica.

Z Ukrainą Polska zagra jeszcze raz w piątek, a w sobotę rywalem naszych zawodników będą Rumuni.

Polska: Przemysław Odrobny – Oskar Jaśkiewicz, Marcin Kolusz, Aron Chmielewski, Bartłomiej Neupauer, Damian Kapica – Bartosz Ciura, Mateusz Bryk, Mateusz Gościński, Filip Komorski, Tomasz Malasiński – Bartłomiej Bychawski, Arkadiusz Kostek, Mateusz Bepierszcz, Dominik Paś, Mateusz Michalski – Damian Tomasik, Michael Kolarz, Kamil Wróbel, Radosław Nalewajka, Łukasz Nalewajka.