Trener kadry U-20 Piotr Sarnik: plan letni wykonany

Kadra U-20 wróciła ze zgrupowania w fińskim Vierumaki. „Plan założony na okres letni został wykonany. Do Finlandii warto było pojechać.  Dla zawodników było to coś innego, dostali także lekcję pokory” – podsumował trener Piotr Sarnik.

Nasi młodzi hokeiści zmierzyli się w sparingach z dwoma ekipami złożonymi w większości z rówieśników. Najpierw przegrali 3:4, potem odnieśli gładkie zwycięstwo 6:0.

„W tym pierwszym spotkaniu chłopcy zlekceważyli przeciwnika i trzeba było gonić wynik od stanu 0:3. Zabrakło pokory, nie mieliśmy też szczęścia, bo oddaliśmy 54 strzały, rywal kilkanaście, a pojedynek zakończyliśmy porażką” – ocenił trener.

Korzystając z pięknej pogody kadrowicze ćwiczyli nie tylko na lodowisku, ale i w „plenerze”.

„Plan na lato został zrealizowany. Częściowo kontynuujemy pracę trenera Davida Legera, natomiast pozmienialiśmy grę defensywną we własnej tercji. Myślę, że zawodnicy szybko zrozumieli, o co nam chodzi. Problemem są gracze z zagranicy, których teraz z nami nie było i będzie trzeba im poświęcić pewien czas. To, gdzie ktoś gra nie będzie miało znaczenia przy ostatecznych powołaniach na MŚ. Po prostu wybierzemy najlepszych” – wyjaśnił selekcjoner.

Kolejnym etapem przygotowań do grudniowych MŚ Dywizji 1 B w Tychach będzie wyjazd do Kijowa na początku listopada. Tam kadra ma rozegrać trzy spotkania towarzyskie.

MŚ Dywizji 1 B zostaną rozegrane na tyskim lodowisku 8-14 grudnia. Biało-czerwoni zmierzą się ze spadkowiczem z dywizji 1A Węgrami oraz Słowenią, Ukrainą, Włochami i beniaminkiem na szczeblu 1B – Japonią.

W minionym sezonie prowadzona przez Davida Legera i Grzegorza Klicha kadra U-20 zakończyła mistrzostwa w słoweńskim Bledzie na drugim miejscu. O braku awansu zdecydował ostatni, przegrany po karnych mecz z Norwegami.