Trener Ivan Bednar: kolejne zgrupowanie w lutym

„Kolejne zgrupowanie mamy zaplanowane na luty. Wtedy też zagramy dwa sparingi z Holandią” – powiedział trener seniorek Ivan Bednar po niedzielnym meczu z Washington Pride Hockey, zakończonym wygraną Polek w Tychach 5:3 (2:2, 0;1, 3:0).

Zdjęcia – jak zawsze – w naszej galerii

Polska: Agata Kosińska/Martyna Sass – Klaudia Chrapek, Patrycja Sfora, Karolina Późniewska, Magdalena Czaplik, Kamila Wieczorek – Alicja Wcisło, Renata Tokarska, Olivia Tomczok, Ewelina Czarnecka, Sylwia Łaskawska – Joanna Orawska, Ewa Podracka, Aleksandra Pocheć, Katarzyna Wybiral, Wiktoria Dziwok oraz Dominika Korkuz, Alicja Siejka, Karolina Churas.

Kary: Polska – 8 minut; Washington Pride Hockey: 12 minut.

Polki rozegrały w niedzielę dobry, szybki mecz. Rozstrzygnęły go w  trzeciej tercji. Po dwóch świetnych kontrach zdobyły dwie bramki i w 52 minucie prowadziły 4:3. Trener gości poprosił o „czas”, potem wycofał bramkarkę, co skrupulatnie wykorzystała Karolina Późniewska, ustalając wynik w 60 minucie.

Tyskie zgrupowanie było elementem przygotowań do kwietniowych MŚ Dywizji 1B. W Pekinie rywalkami Polek będą zespoły Kazachstanu, Łotwy, Korei, Chin i Holandii.

Polki w Pekinie na MŚ Dywizji 1B zmierzą się z Kazachstanem, Łotwą, Koreą, Chinami i Holandią

Po styczniowych mistrzostwach U-18 w Szkocji trener Bednar zaprosi na zgrupowanie wybrane zawodniczki z tej młodszej kadry. Być może niektóre zdołają sobie wywalczyć „bilety” do Pekinu.

Przed wylotem szkoleniowiec zamierza jeszcze rozegrać dwa spotkania towarzyski.