Tomasz Valtonen: znaleźć najlepszą drużynę

„Pracujemy i nadal będziemy pracować nad tym, żeby na mistrzostwa świata znaleźć najlepsza drużynę. Nie najlepszych zawodników, tylko drużynę” – powiedział selekcjoner kadry seniorów Tomasz Valtonen po powrocie z Ukrainy.

Polacy poza treningami, rozegrali tam trzy mecze towarzyskie. Gospodarzy pokonaliśmy 2:1 po karnych i 5:1, z Rumunią przegraliśmy 0:2.

„Mieliśmy znów nowych zawodników. Ogólnie podobało mi się, jak pracowaliśmy, jak graliśmy te trzy spotkania jako zespół”- ocenił trener.

Z Rumunią zmierzyliśmy się na koniec pobytu na Ukrainie, dla rywali był to pierwszy mecz.

„I to było widać. My przez dwa dni mieliśmy cztery mocne treningi, potem zagraliśmy trzy spotkania. Z Rumunami oddaliśmy 36 strzałów, przy ich 16. Mieliśmy dużo okazji, nie zdobyliśmy bramki. Trzeba umieć znaleźć sposób, by strzelić gole i wygrać mecz. Nasza praca jest w toku. Teraz przed nami ligowy play off, potem wracamy do kadry” – dodał trener.

Selekcjoner przyznał, że mecze w Browarach koło Kijowa dały mu dużo materiału do analizy przed MŚ Dywizji 1B, które rozegrane zostaną w estońskim Tallinnie na przełomie kwietnia i maja,

„Pierwszy raz widziałem tych rywali. Mamy oczywiście nagrania spotkań, wiemy teraz więcej o tym, jak grają i jakich mają zawodników. Będziemy to oczywiście analizować przed mistrzostwami, żeby znaleźć naszą najlepszą drużynę” – podsumował Tomasz Valtonen, który jeszcze nie zdecydował, czy będzie się golił podczas play off Polskiej Hokej Ligi , prowadząc TatrySki Podhale Nowy Targ.

W Tallinnie zmierzymy się kolejno z Holandią, Ukrainą, Rumunią, Estonią i Japonią.