Tomasz Valtonen: zaangażowanie to podstawowa sprawa

Bardzo intensywne zajęcia zaaplikował w środę swoim podopiecznym  trener kadry Polski seniorów Tomasz Valtonen na lodowisku gdańskiej hali Olivia. „Zaangażowanie jest najważniejsze” – ocenił Fin.

Było dużo gry z szybką wymianą krążka, walki przy bandach, różnych wariantów ataku. Selekcjoner nie żałował gardła, tłumacząc o co mu chodzi w poszczególnych zagrywkach taktycznych. Sporo elementów pokazywał na lodzie sam.  Trening obserwowała grupa najmłodszych adeptów gdańskiego hokeja, którzy po zajęciach ruszyła do kadrowiczów, by przybić „piątkę+ i zdobyć autograf.

„Przed zawodnikami jest nowa szansa. Widać duże zaangażowanie podczas każdych zajęć. To jest podstawowa sprawa. Nawet zresztą mi przez myśl nie przeszło, że ktoś może trenować bez zaangażowania. Wtedy powiedzielibyśmy sobie  od razu +do widzenia+ i taki zawodnik wyjechałby natychmiast z Gdańska. rywale są oczywiście silni.  Będziemy walczyć w każdym meczu turnieju, zobaczymy, jakie będą wyniki. Ale rezultaty nie są teraz najważniejsze. Chodzi przede wszystkim  o pokazanie, że jesteśmy dobrą drużyną” – powiedział Tomasz Valtonen.

Z trójką golkiperów popracował z kolei mocno Tommi Satosaari, asystent Valtonena odpowiedzialny za szkolenie bramkarzy.

Biało-czerwoni przygotowują się do turnieju EIHC o Puchar z Okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości, który w od piątku do niedzieli zostanie rozegrany w Gdańsku. Rywalami Polaków będą zespoły z Elity –  Austria, Dania i Norwegia. Norwegowie pojawili się w Gdańsku już we wtorek i w środę rano też zaliczyli solidny trening