Tomasz Valtonen: punktów za sparingi nie przyznają

Kadra seniorów wyruszyła w poniedziałkowe południe spod lodowiska w Katowicach Janowie w podróż do Kijowa, gdzie rozegra dwa mecze towarzyskie z Ukrainą i jeden z Rumunią. „Za sparingi punktów nie przyznają. Fajnie będzie zobaczyć, w jakim miejscu teraz jesteśmy. W takich spotkaniach obserwujemy, jak się prezentują kadrowicze indywidualnie i jak grają jako zespół” – powiedział przed wyjazdem na lotnisko w Pyrzowicach selekcjoner naszej reprezentacji Tomasz Valtonen.

W listopadzie reprezentacja wystąpiła na turnieju EIHC w Gdańsku, grając z drużynami Elity – Danią, Norwegią i Austrią. W grudniu było zgrupowanie w Finlandii i sparingi z tamtejszymi ligowcami. Kolejnym etap przygotowań do kwietniowych MŚ Dywizji 1 B  w Tallinnie są mecze w Kijowie. Mecze z gospodarzami zaplanowano na 7 i 8 lutego, dzień później zmierzymy się z Rumunią.

„W Gdańsku wyniki były niezłe, walczyliśmy, ale gra tylko momentami dobra. Dużo lepiej zaprezentowaliśmy się w Finlandii. Chcemy utrzymać tę strukturę, jaką mieliśmy w Gdańsku, pracujemy cały czas. Każdy  dzień wspólnie przepracowany to dla zespołu test” – dodał Valtonen.

Po powrocie z Ukrainy hokeiści zaczną ligowy play off, a po jego zakończeniu pozostanie już jeden cel – jak najlepsze przygotowanie reprezentacji do mistrzostw.

Na przełomie kwietnia i maja naszymi rywalami w Tallinnie będą Estonia, Japonia, Ukraina, Rumunia i Holandia

Zdjęcia z poniedziałkowego wyjazdu kadry – oczywiście – w naszej galerii