To będzie lodowisko – lotnisko! Coraz bliżej powrotu hokeja do Spodka!

Mecz Polska – Zagraniczne Gwiazdy Ligi, dwa spotkania kobiet Polska – Węgry, turniej mini hokeja dzieci czy ceremonia uruchomienia zegara odmierzającego czas do mistrzostw świata – to atrakcje, które czekają na fanów hokeja w najbliższych dniach w Katowicach.

lod_1_wmOlbrzymie lodowisko w katowickim Spodku lada dzień będzie już gotowe na przyjęcie reprezentacji Polski i zespołu Zagranicznych Gwiazd Ligi.

Kulminacyjnym punktem będzie mecz kadry Jacka Płachty z czołowymi obcokrajowcami występującymi w Polskiej Hokej Lidze. To spotkanie odbędzie się w sobotę o 17:30 na tafli w dużym Spodku. Cena biletu to tylko 10 zł. Wejściówki można kupić w serwisie www.ebilet.pl

spodekPod taflą lodowiska w Spodku zainstalowane zostaną logotypy miasta Katowice i nowego partnera PZHL-u – firmy Autokopex z Katowic, dealera samochodów Hyundai i Honda.

– Takiej lodowej tafli w naszym kraju jeszcze nie było. Ma rozmiary 60 metrów na 30 metrów. Należy zatem do największych w Polsce – informuje nadzorujący montaż z ramienia PZHL-u Dariusz Domogała. – Zarówno bandy jak i pleksy są najwyższej jakości, a te drugie wyższe na całym obwodzie bandy. Tafla rozłożona jest niemal pod same trybuny. Pamiętam mecz Polska – Gwiazdy NHL w 2004 roku, wówczas wokół band można było swobodnie chodzić. Teraz, szczególnie za bramkami lód jest pod same siedziska i nie ma miejsca na przejście. Walory wizualne dla kibiców będą zatem znakomite – dodaje.

koszulki_ZGLTak prezentują się koszulki zespołu Zagranicznych Gwiazd Ligi na mecz przeciwko reprezentacji Polski.

Hokejowe atrakcje w stolicy Śląska zaczną się już w czwartek. Wówczas, w godzinach południowych, odbędzie się ceremonia uruchomienia zegara odmierzającego czas do rozpoczęcia kwietniowych mistrzostw świata 1A w Spodku. W trakcie eventu na katowickim rynku nie zabraknie atrakcji dotyczących hokeja. Zegar zawiśnie na elewacji Urzędu Miasta, pod adresem Rynek 13, i będzie mieszkańcom Katowic o zbliżającym się hokejowym święcie.

W piątkowy wieczór i sobotnie przedpołudnie odbędą się z kolei towarzyskie mecze kobiet Polska – Węgry. Ostatecznie obie potyczki zostaną rozegrane w małym Spodku („Satelita”). – Był plan, by piątkowa konfrontacja kobiet odbyła się na głównej, szykowanej właśnie tafli. Jednak ze względu na dbałość o lód w dużym Spodku pod kątem sobotniego meczu seniorów Polska – Zagraniczne Gwiazdy Ligi, spotkania z Węgrami zagramy w małym Spodku – mówi odpowiedzialna w PZHL-u za hokej kobiet Marta Zawadzka.

DSC_0086Oba mecze kobiet Polska – Węgry odbędą się na lodowisku małego Spodka.

Piątkowa konfrontacja polskich i węgierskich hokeistek rozpocznie się o godz. 19:30, a sobotnia o godz. 14. Mecze kobiet w małym Spodku będą dla zespołu trenerów Grzegorza Klicha i Tomasza Demkowicza pierwszym próbą sił przed kwietniowymi MŚ w słoweńskim Bledzie. – Węgierki występują szczebel wyżej i na pewno będą wymagającym rywalem. Zapraszamy wszystkich fanów na te spotkania – dodaje Marta Zawadzka. Wstęp na mecze Polska – Węgry jest wolny.

Warto dodać, że w sobotnie przedpołudnie, na tafli dużego Spodka rozpocznie się turniej mini hokeja. W zawodach pod nazwą „MŚ1A dzieci” wystąpi sześć zespołów 7 i 8-latków, adeptów hokeja ze śląskich klubów. Lodowisko Spodka zostanie podzielone na trzy mini areny zmagań.

plakat_turniej_dzieci_maly – Dla dzieci to będzie wielkie przeżycie, tym bardziej, że zespoły będą ubrane w koszulki meczowe symbolizujące poszczególne reprezentacje, które wystąpią w kwietniowych mistrzostwach seniorów. Ten turniej mini hokeja to też świetna promocja właśnie kwietniowego czempionatu – akcentuje koordynator zmagań dzieci, Danuta Piorun ze Śląskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Reasumując, w najbliższych dniach żaden fan hokeja na brak emocji w Katowicach nie będzie mógł narzekać. Bilety na arcyciekawie zapowiadający się mecz Polska – Zagraniczne Gwiazdy Ligi dostępne są w wyjątkowo atrakcyjnej cenie – 10 zł. Link do zakupu biletów: www.ebilet.pl

Hokej_plakat_Polska_Zagraniczne_Gwiazdy_Ligi

Kup bilety na kwietniowe MŚ 1A Katowice 2016