Tauron KH GKS Katowice od piątku powalczy o Puchar Kontynentalny

Tauron KH GKS Katowice w czwartek wyrusza do Belfastu, gdzie dzień później zacznie się finałowy turniej Pucharu Kontynentalnego. „Zawsze chcemy wygrać i  do Belfastu też oczywiście jedziemy, by zwyciężyć” – zadeklarował kapitan katowiczan Tomasz Malasiński.

Rywalami podopiecznych trenera Toma Coolena będą pólnocnoirlandzki Belfast Giants, HK Homel (Białoruś) i kazachski Arłan Kokczetaw.

„Graliśmy w listopadowym turnieju półfinałowym z zespołem gospodarzy. Wtedy wygraliśmy, ale wiemy już, że ekipa z Belfastu to bardzo wymagający przeciwnik. Dysponujemy nagraniami spotkań Arłanu i będziemy je wnikliwie analizowali już na miejscu. Zespół białoruski jest największą niewiadomą” – przyznał szkoleniowiec katowiczan.

Dyrektor sportowy hokejowej Gieksy Roch Bogłowski podkreślił podczas środowej konferencji prasowej, że nikogo z zawodników przed takim turniejem nie trzeba  mobilizować.

W składzie katowiczan zabraknie kontuzjowanego Grzegorza Pasiuta.

Wicemistrzowie Polski zagrają w piątek z Arłanem o 15.00, w sobotę z Belfast Giants o 19.00 i na koniec z FK Homel o 13.00. Link do strony z transmisjami z Belfastu znajduje się tutaj