Start sezonu we mgle. W Crimmitschau jak na… Torsanie [WIDEO, ZDJĘCIA]

– Jest wielu młodych zawodników. Każdy chce się pokazać trenerowi. Nie możemy się już doczekać spotkania – powiedział serwisowi www.pzhl.tv bramkarz kadry Ondrej Raszka. Dziś w niemieckim Crimmitschau polska reprezentacja hokeistów rozegra pierwszy test mecz w nowym sezonie.

Równą godzinę trwał trening „biało-czerwonych” na obiekcie, które będzie areną wieczornej potyczki. Podopieczni Jacka Płachty na mającym 51 lat lodowisku, przypominającym stary sanocki „Torsan”, poćwiczyli głównie gry w przewadze i osłabieniu.

– Mecz odbędzie się we mgle. Takie są uroki gry na naszym wysłużonym lodowisku. To ostatni obiekt w DEL2, który nie ma jednej ze ścian – przyznał press oficer „Piratów” Stefan Aurich.

Selekcjoner podał też skład na dzisiejszy mecz, który rozpocznie się o godzinie 20: Raszka (Zabolotny) – Kruczek, Dąbkowski; Bryk, Pociecha; Górny, Bychawski; Sulka, Ciura – Witecki, Guzik, Galant; Bepierszcz, Kalinowski, Kapica; Kogut, Komorski, Strzyżowski; Domogała, Stopiński, Piotrowicz. W odwodzie pozostają Luba i Wronka.

Jutro biało-czerwoni rozegrają drugi pojedynek podczas niemieckiego sprawdzianu. O godzinie 19:30 w Białej Wodzie – tuż za granicą polsko-niemiecką – zmierzą się z innym zespołem występującym na co dzień w niemieckiej DEL2; lokalnym Lausitzer Fuchse.

Relacje z Niemiec w naszych serwisach www.pzhl.tv i www.pzhl.org.pl