Spodek świętował urodziny. Wybrano Hokejową Drużynę 45-lecia

Legendarny, wyjątkowy, szczęśliwy – to tylko niektóre określenia katowickiego Spodka. Hala w stolicy województwa śląskiego były areną największych wydarzeń i sukcesów w historii polskiego sportu. Spodek świętował właśnie 45-lecie istnienia.

jubileusz_spodka1Podczas obchodów jubileuszu nie zabrakło także hokejowych akcentów. Wybrano Hokejową Drużynę 45-lecia Spodka. Znaleźli się w niej: Mariusz Czerkawski (były reprezentant kraju, olimpijczyk, pierwszy Polak w NHL), Wiesław Jobczyk (były reprezentant Polski, trzykrotny olimpijczyk), Jacek Płachta (trener reprezentacji Polski seniorów), Andrzej Tkacz (olimpijczyk, bramkarz), Wojciech Tkacz (olimpijczyk, trener) i Andrzej Zabawa (były reprezentant Polski, obecnie kierownik kadry seniorów). Członkowie tego wybitnego grona odebrali okolicznościowe patery. Na lodzie zaprezentowały się również zawodniczki z seniorskiej reprezentacji Polski. Biało-czerwone szlifują w Spodku formę przed turniejem prekwalifikacji olimpijskich, który odbędzie się od 3 do 6 listopada w Astanie. Nasze hokeistki powalczą w Kazachstanie z gospodyniami, Brytyjkami i Meksykankami.

W najbliższy weekend podopieczne Grzegorza Klicha zmierzą się w katowickiej Satelicie (mały Spodek) w towarzyskich potyczkach z Łotwą. W sobotę mecz rozpocznie się o 18:30, w niedzielę o 10:30. Wstęp na oba spotkania Polska – Łotwa będzie bezpłatny.