Snow Eagle Challenge w wykonaniu GKS-u Tychy [WIDEO]

Na pełnym spontanie, bezpośrednio po zdobyciu Pucharu Polski, hokeiści z Tychów przyłączyli się do akcji Snow Eagle Challenge. Nominowali: skoczka narciarskiego Piotra Żyłę, hokeistów Comarch Cracovii i piłkarzy GKS Tychy.

Partnerem akcji został Polski Związek Hokeja na Lodzie, a jej twarzą m.in. hokeista Leszek Laszkiewicz.

 

Fundacja Sportowcy Dzieciom obrała za cel malejącą aktywności fizyczną dzieci i młodzieży. Badania i raporty pokazują bowiem, że stale obniża się liczba młodzieży deklarującej poświęcenie choć jednej godziny dziennie na umiarkowana aktywność fizyczna. Organizacje poprzez sport pragną walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym. Chcą zarazem pokazać najmłodszym, że hokej i sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

 

Każda osoba lub drużyna nominowana w zabawie powinna wykonać na śniegu lub lodzie „orzełka” a następnie nominować trzy kolejne i… wpłacić dowolny datek na konto fundacji.

 

Podczas zmagań o Puchar Polski do akcji przyłączył się wszystkie drużyny (Comarch Cracovia, Ciarko PBS Bank Sanok, GKS Tychy i JKH GKS Jastrzębie), które po pierwszej zdobytej bramce wykonywały na lodzie „orzełka”.

snow

Materiał wideo przygotowany przez GKSTychy.TV we współpracy z pzhl.tv i fundacją "Sportowcy Dzieciom". 
Foto: Marek Gawle / studiogawle.pl