SNOW EAGLE CHALLENGE REPREZENTACJI POLSKI [WIDEO]

Hokejowa reprezentacja Polski przyłączyła się do akcji Snow Eagle Challenge. Po wygranym meczu z Ukrainą podczas EIHC w Toruniu biało-czerwoni wykonali orła na lodzie i nominowali trzy kolejne osoby.

„Biało-czerwone hokejowe Orły bawią się oczywiście razem z nami, namawiają do finansowego wsparcia Fundacja Sportowcy Dzieciom” – napisano na fanpage’u fundacji.

Partnerem akcji Snow Eagle Challenge został Polski Związek Hokeja na Lodzie, a jej twarzą m.in. hokeista Leszek Laszkiewicz. Kapitan kadry Marcin Kolusz w imieniu drużyny nominował rzecznik prasową PZHL Paulinę Sałygę (była przeszczęśliwa, gdy dowiedziała się o tym) oraz koszykarza Marcina Gortata z NBA i hokeistę Zenona Konopkę z NHL, który od piątku występuje w barwach Ciarko PBS Bank Sanok.

Fundacja Sportowcy Dzieciom obrała za cel malejącą aktywności fizyczną dzieci i młodzieży. Badania i raporty pokazują bowiem, że stale obniża się liczba młodzieży deklarującej poświęcenie choć jednej godziny dziennie na umiarkowana aktywność fizyczna.

Organizacje poprzez sport pragną walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym. Chcą zarazem pokazać najmłodszym, że hokej i sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Każda osoba lub drużyna nominowana w zabawie powinna wykonać na śniegu lub lodzie „orzełka” a następnie nominować trzy kolejne i… wpłacić dowolny datek na konto fundacji.

Zobacz terminarz turnieju, kup bilety lub karnety na MŚ 1A Kraków 2015 w Tauron Arenie Kraków.