Rusza biletowe szaleństwo!

Trwa już biletowy zawrót głowy! Najpewniej już tylko kilka dni dzieli nas od startu wielkiej sprzedaży biletów na hokejowe mistrzostwa świata dywizji 1 grupy A w Tauron Arenie Kraków (19 – 25.04.2015).

2_wm

Każdego dnia PZHL zasypywany jest dziesiątkami meili i telefonów w sprawie terminu sprzedaży wejściówek na ten wyjątkowy dla polskiego hokeja kwietniowy turniej. Do stolicy Małopolski planują swój przyjazd również polscy fani hokeja na co dzień mieszkający za granicą. Zapytania składają też fan kluby innych reprezentacji, które zjadą pod Wawel. W sporej grupie zapowiedzieli się już fani z Węgier.

Dziś (02.02) odbędzie się spotkanie z Komisją Przetargową. – Mamy w planie wyłonić firmę, która zajmie się całością dystrybucji biletów i karnetów na mistrzostwa. To skomplikowane przedsięwzięcie, bo zmagania będą trwać tydzień, a odbędzie się aż 15 meczów – powiedział serwisowi www.pzhl.tv prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka. – Jest kilka firm zainteresowanych sprzedażą biletów, dlatego procedura wyłonienia tej jednej musi mieć swoje ramy czasowe – dodał szef naszej hokejowej centrali.

3_wm

Czynione są starania by Tauron Arena Kraków (tak od lutego nazywa się obiekt na Czyżynach) miała większą pojemność niż podczas grudniowego Pucharu Polski. Wówczas na każdy dzień sprzedanych zostało po 13700 biletów. Teraz jest szansa, że wejściówek na jeden mecz może być aż 15 tysięcy. Sądząc po zainteresowaniu kibiców na same spotkania podopiecznych Jacka Płachty może rozejść się zatem ponad 70 tysięcy biletów.

Kiedy zatem bilety i karnety będą już dostępne w sprzedaży? – Dziś planujemy rozstrzygnąć przetarg, bilety powinny być dostępne pod koniec tygodnia. Bardzo możliwe, że już w czwartek lub piątek – oznajmił prezes Chwałka.

O fakcie startu systemu sprzedaży biletów natychmiast poinformujemy na www.pzhl.tv

1_wm

Zapraszamy zatem do śledzenia naszych stron:

www.pzhl.tv – oficjalna telewizja internetowa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

www.pzhl.org.pl – oficjalna strona Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Zobacz terminarz MŚ 1A Kraków 2015 oraz kup bilety lub karnety na turniej w Tauron Arenie Kraków.