Punkt i olbrzymi niedosyt po meczu z Kazachstanem [RELACJA, SKRÓT WIDEO]

Z Kazachstanem w historii wygraliśmy tylko raz (w 2007 roku na MŚ w Chinach) i dziś było blisko powtórki w mistrzostwach świata dywizji 1A w Kijowie. Niestety przegraliśmy po dogrywce 0:1. Jutro biało-czerwoni mają wolne, w czwartek o 16 zmierzą się z Węgrami.

Kazachstan – Polska 1:0 po dogrywce (0:0, 0:0, 0:0 – d. 1:0)

Statystyki IIHF

Bramka: 1:0 Dallman 61:39 (asysta: Dawes).

Kazachstan: Kolesnik – Dallman, Samyonov; Dawes, Boyd, Bochenski – Savchenko, Stepanov; Mikhalis, Pushkaryov, St-Pierre – Lipin, Polokhov; Sagadeyev, Markelov, Starchenko – Lakiza; Punyukov, Khudyakov, Ivanov, Kuchin. Trener Eduard Zankovets.

Polska: Odrobny – Wajda, Bryk; Wronka, Pasiut, Malasiński – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Łopuski – Kruczek, Wanacki; Galant, Bryniczka, Chmielewski – Rompkowski; Kapica, Dziubiński, Urbanowicz, Jeziorski. Trener Jacek Płachta.

Sędziowie: Hansen (Norwegia) i Harnebring (Szwecja) oraz Castelli (Szwajcaria) i Korepanov (Ukraina). Kary: 4 – 6 minut. Strzały: 29-30. Widzów 1536.

Po drobnych korektach w składzie spowodowanych m.in. dołączeniem do kadry Radosława Galanta oraz dniu wolnym biało-czerwoni przystąpili do gry z ogromnym zapałem i przez dwie tercje mieli przewagę. Nie tylko w liczbie strzałów i bramkowych okazji ale też ze spokojem i konsekwencją rozbijali ataki Kazachów, nawet w liczebnym osłabieniu.

Doskonałe okazje bramkowe mieli Patryk Wronka, Krystian Dziubiński, Damian Kapica a Mateusz Rompkowski z korytarza międzybulikowego ostemplował spojenie słupka z poprzeczką.

Tyły przytrzymała naszej drużynie nie tylko obrona, ale też świetnie dysponowany Przemysław Odrobny. Inicjatywę oddaliśmy rywalom dopiero w ostatnich minutach i pod naszą bramką było naprawdę gorąco. Wytrzymaliśmy do dogrywki w trzyosobowych składach, w której Kazachowie zadali cios po 99 sekundach wykorzystując błąd przy zmianie.

Wygraną okupiliśmy kontuzją Mikołaja Łopuskiego, który dostał krążkiem w twarz od Marcina Kolusza, ale „Miki” to twardy facet i po szyciu w przerwie wrócił na lód.

Tabela MŚ 1A Kijów 2017 po tym meczu:

1. Korea Płd. 2 6 9-4
2. Kazachstan 3 5 6-7
3. Polska 3 4 4-6
4. Austria 2 3 5-4
5. Węgry 2 3 6-6
6. Ukraina 2 0 4-7
1-2: awans do MŚ elity, 6: spadek do MŚ dywizji 1B

Dziś grają jeszcze:

16:00 Węgry – Korea (transmisja TVP Sport i sport.tvp.pl)

19:30 Ukraina – Austria

MISTRZOSTWA ŚWIATA 1A 2017 W KIJOWIE: TERMINARZ | WYNIKI | TABELA