Prezydent Katowic: hokej się rozwija i dostarcza mnóstwa emocji

„Hokej to dyscyplina, która się bardzo fajnie w ostatnim czasie rozwija. Jest to sport widowiskowy, bardzo szybki i  bardzo ciekawy. Emocje, jakich dostarcza, są niejednokrotnie większe, niż przy meczach  piłki nożnej” – powiedział prezydent Katowic Marcin Krupa podczas środowej konferencji prasowej.

Prezydent podkreślił bardzo dobrą współpracę samorządu w kwestiach sportowych nie tylko z Ministerstwem Sportu i Turystyki, ale i też dziękował za wspieranie sportu wiceministrowi energii Grzegorzowi Tobiszowskiemu.

„Doskonale wiemy, jakie jest zaangażowanie we współfinansowanie klubów sportowych, ligi hokeja na lodzie. Myślę, że to wielka zasługa spojrzenia na tę dyscyplinę okiem, człowieka, który czuje ten sport” – dodał Marcin Krupa.

Konferencja – z udziałem ministra sportu i turystyki Witolda Bańki i wiceministra energii Grzegorza Tobiszowskiego – była poświęcona przede wszystkim dofinansowaniu przez MSiT ważnych i dużych inwestycji sportowych na Śląsku – hali lekkoatletycznej katowickiej AWF i całorocznej, podziemnej, 50-metrowej strzelnicy biathlonowej. Mimo to, kwestii hokejowych oczywiście nie mogło zabraknąć:)