Comarch Cracovia ponownie w finale Pucharu Polski! Ograła gospodarzy

Comarch Cracovia zagra z GKS-em Tychy w finale Pucharu Polski 2016. Krakowianie w drugim półfinale ograli 4:2 TatrySki Podhale Nowy Targ. Finał jutro o 18.30. 

podhale-cracovia-4-of-12

TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:4 (1:2, 0:0, 1:2)

LIVE na: Polska Hokej Liga albo na Twitterze PZHL.tv

Bramki: 0:1 Krystian Dziubiński 2:55 (asysty: Michael Kolarz i Damian Kapica), 1:1 Artem Iossafov 6:26 (Krzysztof Zapała), 1:2 Patrik Svitana 13:08 w osłabieniu (Filip Drzewiecki i Patryk Noworyta), 2:2 Jarosław Różański 42:41 w przewadze (Oskar Jaśkiewicz i Artem Iossafov), 2:3 Dawid Maciejewski 43:38 (Patryk Wajda), 2:4 Richard Jencik 53:06 (Petr Kalus i Damian Słaboń).

TatrySki Podhale Nowy Targ: Jucers – Jaśkiewicz, Haverinen; Różański, Zapała, Iossafov – Tomasik, Syrei; Hattunen, Bryniczka, Daniel Kapica – Łabuz, Sulka; Michalski, Neupauer, Svitac – Wojdyła, K. Kapica; Stypuła, Siuty, P. Michalski. Trener Marek Rączka.

Comarch Cracovia: Radziszewski – Noworyta, Novajovsky; Drzewiecki, Svitana, Sinagl – Rompkowski, Kolarz; Urbanowicz, Dziubiński, Damian Kapica – Maciejewski, Wajda; Jencik, Słąboń, Kalus – Dąbkowski, Dutka; Wróbel, Chovan, Domogała. Trener Rudolf Rohacek.

Sędziowie: Zbigniew Wolas (Oświęcim) i Włodzimierz Marczuk (Toruń) oraz Wiktor Zień (Warszawa) i Paweł Kosidło (Opole). Kary: 8 – 12 minut. Strzały: 41-35 (16-9, 11-15, 14-11). Widzów 3200.

Szalenie ciekawy mecz z dużą dramaturgią i emocjami niemal do samego końca. Goście w nowotarskiej hali mieli ciężkiego rywala w postaci gospodarzy, ale jako pierwsi rozpoczęli strzelanie za sprawą wychowanka „Szarotek” Krystiana Dziubińskiego. Chwilę później, w osłabieniu, faulowany Maciej Urbanowicz nie wykorzystał karnego, na co niemal natychmiast odpowiedzieli gospodarze w ogromnym zamieszaniu. Jeszcze w tej tercji prowadzenie odzyskał Patrik Svitana, co ciekawe działo sie to podczas gry w osłabieniu.

Od samego początku II tercji próbowali atakować nowotarżanie, ale nie było z tego żadnego efektu bramkowego. Udało się na początku III odsłony po świetnie rozegranym „zamku”, ale niespełna minutę później „Pasy” znów były na prowadzeniu po pięknym strzale Dawida Maciejewskiego.

Gospodarze chcieli szybko odrobić straty, ale nadziali się na kontrę i w końcówce nie wystarczył ani czas, ani wycofanie bramkarza.

puchar_polski_nowy_targ_2016_plakatSprzedaż biletów na finałowy turniej Pucharu Polski w serwisie internetowym www.mt7.eu 

Koszt normalnej wejściówki na jeden mecz to 20 zł. Bilety ulgowe można nabywać już za 10 zł. Te drugie przeznaczone są dla osób uczących się (dzieci, młodzież i studenci) kobiet oraz emerytów.

Bilety także w kasie Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu (ul. Parkowa 14).

Terminarz finałowego turnieju Pucharu Polski Nowy Targ 2016:

Półfinały, czwartek 29.12.2016:

godz. 16:00 GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 5:1

godz. 19:30 TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:4

Finał, piątek 30.12.2016:

godz. 18:30 Comarch Cracovia – GKS Tychy 

Transmisje z wszystkich spotkań turnieju przeprowadzi TVP Sport i sport.tvp.pl