Powrót ligowego hokeja do Poznania na zdjęciach

– Organizacyjnie wszystko się udało choć było sporo nerwówki. Wszak było to nie lada wydarzenie dla naszego klubu – tak podsumowuje start drużyny Hokej Poznań w rozgrywkach pierwszej ligi prezes klubu  Jacek Kijewski. Po raz ostatni hokejowy zespół ze stolicy Wielkopolski występował na drugim poziomie rozgrywek w 1982 roku za sprawą ekipy Tarpana. Przed dekadą nowo utworzony wówczas zespół PTH Poznań przystąpił do rozgrywek amatorskich. – Wtedy nikt nie zakładał, że doczekamy się prawdziwego ligowego grania. Ciężką pracą udało się jednak niejako wskrzesić drużynę i zdecydowaliśmy się dołączyć do rozgrywek pierwszej ligi – dodaje Jacek Kamiński, który na co dzień pełni również funkcję prezesa Wielkopolsko-Dolnośląskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie.

img_20161103_181150Na zdjęciu od lewej: przewodnicząca Komisji Kultury Fizycznej i Turystyki przy Radzie Miasta Poznania Joanna Frankiewicz, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk, wiceprezes PZHL-u Marek Matuszewski, prezes Wielkopolsko-Dolnośląskiego Związku Hokeja na Lodzie Jacek Kijewski oraz prezes sekretarz generalny PZHL-u i prezes Polskiej Hokej Ligi Janusz Wierzbowski.

 

Pierwszym szkoleniowcem wielkopolskiego zespołu jest Paweł Mateja. Członkiem sztabu jest również Białorusin Jurin Zinkow. Z kolei funkcję trenera koordynatora pełni Jacek Szopiński. Gościem inauguracji rozgrywek pierwszej ligi w Poznaniu był wiceprezes PZHL-u Marek Matuszewski.
Poniżej zdjęcia z historycznego powrotu ligowego hokeja do Poznania: