POLSKI ZWIĄZEK HOKEJA NA LODZIE PARTNEREM PRZEDSZKOLIADA.PL [ZDJĘCIA, WIDEO]

Polski Związek Hokeja na Lodzie został partnerem sportowym Przedszkoliada.pl, czyli największego w Polsce systemu rozrywki ruchowej dla dzieci w wieku przedszkolnym. Współpraca będzie opierać się na promocji Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie dywizji A1, które w dniach 19-25 kwietnia 2015 r. odbędą się w Kraków Arenie przy okazji ogólnopolskiego cyklu imprez sportowych Przedszkoliada Tour.

p1Pierwsza hokejowa Przedszkoliada odbyła się 21 stycznia w Pawłowicach. (Fot. materiały prasowe organizatora.

Hokej na lodzie po raz pierwszy gości na imprezach z cyklu Przedszkoliada Tour 2015, wpisując się idealnie w formułę, polegającą na popularyzacji olimpijskich dyscyplin sportowych. Dzieci mają okazję zapoznać się z podstawowymi zasadami gry w hokeja oraz spróbować swoich sił na hokejowej stacji strzeleckiej.

 

– Bardzo się cieszę, że PRZEDSZKOLIADA.PL zyskała poważnego Partnera sportowego jakim jest Polski Związek Hokeja na Lodzie. Cieszę się tym bardziej, iż będziemy mogli pokazać tę dyscyplinę przedszkolakom w idealnym dla hokeja na lodzie okresie, a mianowicie tuż przed Mistrzostwami Świata dywizji A1, które w kwietniu odbędą się w Krakowie. Jestem przekonany, że Przedszkoliada Tour, to idealne miejsce do promocji olimpijskich sportów drużynowych, jak i imprez rangi Mistrzostw Świata – mówi Michał Sieczko, managing director PRZEDSZKOLIADA.PL.

 

– Nadrzędnym celem PZHL jest popularyzacja hokeja na lodzie. Nie mogliśmy zatem nie skorzystać z okazji, aby pokazać nasz sport najmłodszym i przyłączyć się do PRZEDSZKOLIADA.PL. Dzięki cyklowi imprez Przedszkoliada Tour, hokej ma szansę zyskać nowe pokolenie hokeistów, jak i kibiców. To szczególnie istotne w kontekście organizacji Mistrzostw Świata dywizji A1 w Krakowie w kwietniu, jak i planów rozwoju hokeja na lodzie w przyszłości – mówi Dawid Chwałka, prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie.

 

PZHL przekaże dla grupy dzieci i rodziców uczestniczących w Przedszkoliadzie bilety na kwietniowe mistrzostwa.

 

Aktualizacja:

Dodajemy dwa filmy promujące przedszkoliadę:

 

Zobacz terminarz MŚ 1A Kraków 2015 oraz kup bilety lub karnety na turniej w Tauron Arenie Kraków.