Polska – Rumunia 4:0 na koniec EIHC w Toruniu

Reprezentanci Polski w hokeju na lodzie wygrali kolejny turniej EIHC. Biało-czerwoni w ostatnim meczu ograli niżej klasyfikowaną Rumunię 4:0.

polska-

Trener Jacek Płachta nie wystawił optymalnego składu. Z trybun zmagania młodszych kolegów obserwowali doświadczeni Rafał Radziszewski, Rafał Dutka, Marcin Kolusz i Adam Bagiński. – Po to są takie turnieje, by przyjrzeć się zapleczu – mówił trener Jacek Płachta.

Szansę debiutu dostał m.in. Ondrej Raszka, pochodzący z Polski Czech, który ubiega się o nasz paszport. – To było moje trzecie zgrupowanie z kadrą i pierwszy mecz. Cieszę się, że udało się zachować czyste konto – mówił 25-letni bramkarz Podhala Nowy Targ.

Nasza drużyna grała falami. Choć mieli dużą przewagę grali nieskutecznie. Jedynie w drugiej tercji odpalili; najpierw trafił Kacper Guzik, a później zawodnicy Comarch Cracovii – Grzegorz Pasiut (dwukrotnie) i Sebastian Kowalówka.

Był to czwarty z rzędu wygrany turniej EIHC przez naszą reprezentację. Polacy wygrali kolejno w Budapeszcie, Gdańsku, ponownie w Budapeszcie i w teraz w Toruniu. W międzyczasie zwyciężyli tez w MŚ 1B w Wilnie.

Kolejne mecze towarzyskie polscy hokeiści rozegrają dopiero w kwietniu – z Wielką Brytanią na wyjeździe. Od 19 kwietnia w Tauron Arenie Kraków rozpoczynają się MŚ 1A.

Polska – Rumunia 4:0 (0:0, 4:0, 0:0) 

1:0 Guzik 22 (Pociecha i Kapica), 2:0 Pasiut 23 (Chmielewski), 3:0 Pasiut 27 w przewadze (Chmielewski i S. Kowalówka), 4:0 S. Kowalówka 34 w przewadze (Rompkowski i Chmielewski).
Polska: Raszka – Bryk, Rompkowski; Górny, Pociecha; Wajda, Noworyta; Wanacki, Kruczek – Chmielewski, Pasiut, S. Kowalówka; Guzik, Dziubiński, Kapica; Urbanowicz, Kalinowski, Komorski; Bepierszcz, Galant, Kogut. Trener: Jacek Płachta.
Rumunia: Polc – Nagy, Papp; Lusneac, Tapu; Bors, Góga; Salló, Pysarenko – Flinta, Molnár, Fodor; Timaru, Georgescu, Csergo; Imecs, Tranca, Munteanu; Constantin,  Farkas, János. Trener: Kjell Lindqvist.
Sędziowali Mayer (Węgry) i Marczuk (Polska). Kary: 18 (10 Górnego) – 12 minut. Widzów 1500.
6 lutego 2015 (piątek) 16:00 Rumunia – Węgry 0:8
19:30 POLSKA – Ukraina 6:5 d.
7 lutego 2015 (sobota) 16:00 POLSKA – Węgry 2:0
19:30 Rumunia – Ukraina 0:5
8 lutego 2015 (niedziela) 16:00 Węgry – Ukraina 6:5
19:30 POLSKA – Rumunia 4:0
Najlepszy bramkarz turnieju i MVP turnieju: Rafał Radziszewski (Polska)
Najlepszy obrońca turnieju: Rafał Dutka (Polska)
Najlepszy napastnik turnieju: Istvan Sofron (Węgry)

Tabela turnieju: 1. Polska – 8 pkt., 2. Węgry – 6, 3. Ukraina – 0.

Pomeczowe opinie tylko w serwisie pzhl.tv