Polacy bezlitośni dla „Kangurów”. Awans bardzo blisko

Polscy juniorzy wygrali 16:0 z reprezentacją Australii w swoim przedostatnim meczu mistrzostw świata dywizji 2A w Tallinnie. Przed spotkaniem z „Kangurami” podopieczni Davida Legera i Grzegorza Klicha poznali bardzo korzystny wynik potyczki Wielka Brytania – Litwa, w którym 3:2 zwyciężyła ekipa z Wysp.

Po pierwszej tercji biało-czerwoni prowadzili z rywalem z Antypodów 7:0, ale zdawali sobie sprawę, że konieczne jest jak najwyższe zwycięstwo.

Jeśli w ostatnim meczu naszej drużynie nie powinie się noga w konfrontacji z gospodarzami mistrzostw to po rocznej przerwie młodzi Polacy powrócą do dywizji 1B.

godz. 19:00 Polska – Estonia

Awans uzyska zwycięzca mistrzostw. Ostatnia drużyna czempionatu w Estonii zostanie zdegradowana do dywizji 2B. Przed rokiem Polacy zajęli ostatnią pozycję podczas turnieju w słoweńskim Bledzie. Biało-czerwoni walczą zatem w Tallinnie o powrót na poziom 1B.