Pierwszy zwycięski test brytyjsko-polski [RELACJA, ZDJĘCIA]

W pierwszym z dwóch zaplanowanych sparingów w Wielkiej Brytanii polscy hokeiści zaprezentowali wysoką formę i zwyciężyli 4:1 z Brytyjczykami. 

D55A1368

Najlepsza w wykonaniu biało-czerwonych była zdecydowanie pierwsza tercja, w której trzykrotnie umieścili krążek w bramce. W dziewiątej minucie strzał Macieja Urbanowicza odbił się rykoszetem od nóg Damiana Kapicy i to na konto tego drugiego zapisano trafienie. W 14. minucie po całej kanonadzie uderzeń bramkarz rywali skapitulował po raz drugi.

Pięknie po długim rogu strzelił Tomasz Malasiński. Minutę później podopieczni Jacka Płachty prowadzili już różnicą trzech goli. Tym razem Kasper Bryniczka dograł do świetnie ustawionego Mikołaja Łopuskiego, a ten pokazał świetną kontrolę nad gumą podnosząc ją nad bezradnym golkiperem gospodarzy.

Ciężkie chwile Polacy przeżywali od 20. do 30. minuty. W tym okresie na lodzie rządziła Wielka Brytania, której udało się zdobyć gola. Przemysław Odrobny nie zdążył zareagować na strzał z korytarza międzybulikowego Jacka Prince’a. Hokejowe „orły” szybko przypomniały sobie jak grać z Wyspiarzami, czego efektem była druga tego wieczoru bramka Damiana Kapicy. Najskuteczniejszy napastnik play-offów Polskiej Hokej Ligi wygrał pojedynek sam na sam i ustalił wynik na 4:1.

W ostatniej części spotkania wynik nie uległ już zmianie. Polacy kontrolowali przebieg meczu i nie tracili zbędnych sił przed rewanżem, do którego dojdzie w sobotę o godzinie 14 w Coventry. W polskiej kadrze narodowej oficjalne debiuty zaliczyli obrońca Damian Tomasik i napastnik Kasper Bryniczka.

Najlepszymi zawodnikami w obu ekipach wybrani zostali Steve Lee (Wielka Brytania) i Tomasz Malasiński (Polska).

Wielka Brytania – Polska 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)

Bramki: 0:1 Kapica 8:04 (asysty: Urbanowicz i Dziubiński), 0:2 Malasiński 13:09 (Zapała i Ciura), 0:3 Łopuski 14:16 (Bryniczka i Bryk), 1:3 Prince 25:24 (Lachowicz i Clarke), 1:4 Kapica 36:11 (Kruczek).

Wielka Brytania: Murphy – D. Phillips, O’Connor; Shields, Peacock, Brooks – Richardson, Batch; Farmer, Lachowicz, Clarke – Weaver, Lee; Prince, Duggan, Stewart – Swindlehurst, Garside; Dowd, Cowley, J. Phillips. Trener Pete Russel.

Polska: Odrobny – Pociecha, Ciura; Kolusz, Zapała, Malasiński – Wajda, Bryk; Chmielewski, Bryniczka, Łopuski – Rompkowski, Kruczek; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Wanacki, Jaśkiewicz; Guzik, Galant, Łyszczarczyk – Tomasik; Jeziorski. Trener: Jacek Płachta.

Sędziowie: Richard Magnusson (Szwecja) oraz James Kavanagh i Chris Wells (Wielka Brytania). Kary: 6 – 10 minut. Strzały: 21-35 (3-15, 10-11, 8-9). Widzów 3595.