ONI ZAGRAJĄ PRZECIWKO WIELKIEJ BRYTANII. JEST KADRA NA NOTTINGHAM I COVENTRY!

26 zawodników będzie liczyć hokejowa reprezentacja Polski na dwa wyjazdowe towarzyskie spotkania z Wielką Brytanią. Biało-czerwoni zmierzą się z występującymi w Dywizji 1B Brytyjczykami 9 kwietnia w Nottingham i 10 kwietnia w Coventry.

– Nasi najbliżsi rywale grają podobnym stylem jak Włosi z którymi rozpoczniemy mistrzostwa świata. Te kontrolne mecze w przyszłym tygodniu mają nam pokazać na jakim jesteśmy etapie i nad czym musimy jeszcze popracować – zapowiedział w rozmowie dla pzhl.tv Jacek Płachta.

Pol-GB foto pzhl.tvPo raz ostatni do hokejowej konfrontacji Polska – Wielka Brytania doszło 26 kwietnia 2014 roku. Wówczas w Siemens Arenie w Wilnie nasz zespół uległ 2:4, ale wcześniej „biało-czerwoni” pokonali Rumunów 7:0, Litwinów 3:2, Holendrów 5:1 oraz Chorwatów 4:1 i byli już pewni awansu na zaplecze elity.

Selekcjoner Jacek Płachta zdecydował się zabrać na zaplanowane na przyszły tydzień test mecze przed mistrzostwami świata 3 bramkarzy, 9 obrońców i 14 napastników. Na liście nie znalazło się między innymi trzech reprezentantów z szerokiej kadry, którzy na co dzień grają za granicą. Mowa o Aronie Chmielewskim z ekstraligowego czeskiego Ocelari Trzyniec, oraz o występujących w niemieckiej DEL2 Adamie Borzęckim z Bietigheim Steelers i Pawle Droni z Fischtown Pinguins.

Przeciwko drużynie prowadzonej przez Pete Russella zagra za to Tomasz Malasiński. Wychowanka Podhala Nowy Targ zabrakło podczas ostatniego EIHC w Toruniu. „Malaś” występuje jednak od bieżącego sezonu w brytyjskim Swindon Wildcats (Premier League, II poziom rozgrywek) i doskonale zna klimat hokeja na Wyspach.

26-osobowa kadra na test mecze w Nottingham i Coventry:

Bramkarze

– Kamil Kosowski (GKS Tychy)

– Przemysław Odrobny (JKH GKS Jastrzębie)

– Rafał Radziszewski (Comarch Cracovia)

Obrońcy

– Mateusz Bryk, Mateusz Rompkowski (JKH GKS Jastrzębie)

– Bartosz Dąbkowski, Maciej Kruczek, Patryk Wajda (Comarch Cracovia)

– Rafał Dutka (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

– Michał Kotlorz, Bartłomiej Pociecha, Jakub Wanacki (GKS Tychy)

Napastnicy

– Adam Bagiński, Radosław Galant, Marcin Kolusz, Jakub Witecki (GKS Tychy)

– Mateusz Bepierszcz, Kamil Kalinowski (Unia Oświęcim)

– Krystian Dziubiński, Damian Kapica (Podhale Nowy Targ)

– Sebastian Kowalówka, Grzegorz Pasiut (Comarch Cracovia)

– Leszek Laszkiewicz, Maciej Urbanowicz (JKH GKS Jastrzębie)

– Tomasz Malasiński (Swindow Wildcast)

– Krzysztof Zapała (Ciarko PBS Bank KH Sanok)

Aktualnie licząca blisko 30 zawodników reprezentacja przygotowuje się do mistrzostw podczas zgrupowania w Krynicy. Biało-czerwoni trenują w terenie, na siłowni i przede wszystkim na lodowisku KTH.

Wolnego na święta nie będzie wiele. Kadrowicze rozjadą się do domów w Wielką Sobotę po przedpołudniowym treningu na lodzie, a wrócą do zajęć w świąteczny poniedziałek na popołudniowe ćwiczenia w siłowni.

We wtorek 7 kwietnia zespół Jacka Płachty przyjedzie do krakowskiego hotelu Novotel Centrum, który będzie także bazą „biało-czerwonych” podczas mistrzostw. W środę rano reprezentacja wyleci z Balic do Birmingham skąd uda się już autokarem do Nottingham, gdzie będzie trenować i nocować podczas brytyjskiej eskapady. Team leaderem polskiej kadry będzie Mirosław Minkina, który pełnił już tę rolę przed rokiem podczas mistrzostw świata 1B w Wilnie.

nottinghamNational Ice Centre w Nottingham to na co dzień arena zmagań hokeistów Nottingham Panthers, zwycięzców play-offów brytyjskiej ligi w latach 2011-2013.

 

W czwartek 9 kwietnia podopieczni Jacka Płachty i Torbjorna Johanssona zmierzą się z Brytyjczykami na lodzie National Ice Centre, w piątek 10 kwietnia areną drugiej towarzyskiej potyczki będzie Coventry Skydome. Oba mecze rozpoczną się o 20:30 polskiego czasu.

Na miejscu polskiej kadrze będzie towarzyszyć ekipa pzhl.tv

O wszystkich wydarzeniach w Nottingham i Coventry będziemy na bieżąco informować w naszym serwisie.