O hokeju z ambasadorem Białorusi

Nie mogło zabraknąć tematyki hokejowej podczas wtorkowego spotkania z Ambasadorem Nadzwyczajnym i Pełnomocnym Białorusi w Polsce Władimirem Czuszewem, który zaprosił przedstawicieli nie tylko środowiska dyplomatycznego, politycznego, ale i sportowego, z okazji przypadającego 3 lipca Dnia Niepodległości swojego kraju.

„Od wielu lat współpracujemy z białoruską federacją hokejową. Nasza delegacja była zaproszona na styczniowy, doroczny turniej prezydenta Alaksandra Łukaszenki w Mińsku. Planujemy tę sportową współpracę rozwijać, pojawiło się szereg pomysłów, dlatego umówiliśmy się z Panem Ambasadorem na robocze spotkanie w sierpniu. Warto zauważyć, że Białorusini wyszli z propozycją rozgrywania wspólnych rozgrywek ligowych, co jest dla nas sporą nobilitacją i wskazuje, iż jesteśmy postrzegani jako poważni partnerzy” – powiedział wiceprezes PZHL Robert Walczak, po wtorkowym spotkaniu w stolicy.

Białoruska federacja hokejowa za pośrednictwem ambasady zaprosiła do współpracy firmy zainteresowane reklamą podczas MŚ 2021 w Mińsku.