MŚ U-20 – Węgry – Japonia 3:1 (relacja)

MŚ U-20 Dywizji 1B – Węgry – Japonia 3:1 (2:0, 1:0, 0:1). Bramki: 1:0 Akos Mihaly (2), 2:0 Mate Seregely (7), 3:0 Marcell Revesz (28), 3:1 Teruto Nakajima (60). Kary: Węgry – 8 minut; Japonia – 10 minut.

Mecz otwarcia dla Węgrów

W pierwszym spotkaniu Mistrzostw Świata U 20 w Tychach (Dyizja I, grupa B) zmierzył się spadkowicz z Grupy A – reprezentacja Węgier z drużyną Japonii.

Od początku przewaga należała do Węgrów, którzy kontrolowali przebieg wydarzeń na lodowisku I raz po raz zagrażali japońskiej bramce. Już w 2 minucie rywalizacji pierwszego gola zdobył Akos Mihaly, wykorzystując pierwszą grę w przewadze. Pięć minut później na 2:0 podwyższył Mate Seregely. Wydawało się że hokeiści węgierscy pójdą za ciosem, ale mimo kilku znakomitych okazji grali bardzo nieskutecznie I na przerwę po pierwszej tercji schodzili z dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, ale inicjatywa nadal należała do hokeistów węgierskich. W 28 minucie rywalizacji składną, dwójkową akcję Węgrów wykończył Macell Revesz i Madziarzy prowadzili już 3:0. Podopieczni Martona Vasa w dalszejczęści gry stwarzali kolejne okazje, ale nadal grali nieskutecznie. Ostatecznie po 40 minutach na tablicy wyników mieliśmy 3:0 dla Węgier.

Trzecia tercja to spokjna gra drużyny węgierskiej, ktora kontrolowała wynik oraz usilne starania Japończyków, którzy starali się zmniejszyć dystans do rywali, jednak nie potrafili wykorzystać ponad minutowego okresu gry w przewadze, gdy na ławce kar siedziało dwóch zawodników węgierskich. Starania japońskich hokeistów zostały nagrodzone w ostatniej minucie spotkania, gdy Neruto Nakajima  wykorzystał grę w przewadze, pokonując bramkarza reprezentacji Węgier i ustalając wynk meczu na 1:3.

Najlepszymi zawodnikami meczu zostali Elki SATO (JAP) i Nandor FEJES (HUN).

JAPONIA – WĘGRY 1:3 (0:2, 0:1, 1:0)

Bramki: Neruto Nakajima (Chikara Hanzawa – Daiki Aoyama, 59:07) – Akos Mihaly (Hunor Csaszar – Andor Pete, 1:44), Mate Seregely (Alex Kovacs, Gabor Bugar, 6:58), Marcel Revesz (Mark Daniel Vas, 27:56).

Kary: Japonia: 10 minut, Węgry: 8 minut.

JAPONIA: Elki Sato, Toshiki Nakamura – Koki Yoneyama, Daiki Aoyama, Tajga Abe, Sho Takai, Teruto Nakajima – Keigo Hirota, Riku Ishida, Chikara Hanzawa, Yuto Gondaira, Keitaro Yasuda – Shunta Kimura, Daiki Miura, Kai Sugimoto, Yuta Sakuma, Daisuke Miyata – Taiki Takebe, Yamato Kon, Kodai Aoyama, Kazuma Shimanuki.

Trener: Teruhiko OKITA.

WĘGRY: David Mark Kovacs, Martin Szeles – Roland Kiss, Nandor Fejes, Zsolt Szalma, Balint Horvath, Akos Mihaly – Floran Sandor, Daniel Mark Vas, Marcell Revesz, Natan Vertes, Kristof Papp – Gabor Bugar, Mate Seregely, Benedek Madacsi, Hunor Csaszar, Andor Peter – Bence Dezsi, Aex Kovacs, Donat Peter, Bruno Kreisz.

Trener: Marton Vas.