MŚ U-20 Dywizji 1B – wypowiedzi po meczu Polska – Węgry

Po meczu Polska – Węgry zakończonym wygraną biało-czerwonych 4:2, powiedzieli: Hunor Csaszar (najlepszy zawodnik reprezetacji Węgier w turnieju): Nie daliśmy z siebie 100 % nie wykorzystaliśmy wielu szans. Za późno zaczęliśmy grać i to nas zgubiło. Widać było, że Polska chciała wygrać ten mecz. Wywierali na nas dużą presję. Dobrze zagraliśmy w trzeciej tercji, ale to nie wystarczyło i Polacy wygrali.

 

Dominik Olszewski (zawodnik reprezentacji Polski):

Do spotkania podeszliśmy bardzo skupieni, ponieważ wiedzieliśmy że to nasz ostatni mecz w tym turnieju. Jesteśmy zadowoleni z drugiego miejsca bo poziom drużyn był wyrównany.

 

Sebastian Lipiński (bramkarz i najlepszy zawodnik reprezentacji Polski w turnieju):

Spotkanie nie należało do łatwych, ale na takie się nastawialiśmy. Wiedzieliśmy, że Węgrzy będą walczyć do końca w tym turnieju, ale my też mieliśmy o co grać. Ostatecznie to my wygraliśmyi cieszymy się z tego drugiego miejsca na tym turnieju. Mało kto stawiał na to, że możemy jeszcze ugrać tak wiele. Poziom był bardzo wyrównany, każdy mógł wygrać z każdym, więc cieszymy się z tego drugiego miejsca.

 

Paweł Obłoński (zawodnik reprezentacji Polski):

Postanowiliśmy przed tym meczem, że damy z siebie wszystko i wygramy z Węgrami, którzy uważani byli za faworyta. Odczuwamy lekki niedosyt z powodu tego, że nie udało nam się awansować, ale drugie miejsce też jest dobre.