MŚ 1A 2016 w Spodku: „Szybki” hattrick i Korea ogrywa Polskę [ZDJĘCIA, WIDEO]

Swift w języku angielskim oznacza szybki. Michael Swift strzelił Polsce trzy gole i Korea niespodziewanie wygrała z Polską 4:1 w drugiej kolejce mistrzostw świata dywizji 1A. 

4B8A1566Polska – Korea 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)

Bramki: 0:1 Swift 21:24 (asysty: S. Shin i Cho), 0:2 Swiftt 24:04 (S. Shin), 1:2 Pasiut 48:51, 1:3 Swift 50:13 (Lee i Cho), 1:4 S. Kim 58:45 do pustej bramki (K. Kim).

Polska: Odrobny (Radziszewski) – Dronia, Bychawski; Malasiński, Zapała, Kolusz – Pociecha, Borzęcki; Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Kotlorz, Bryk; Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek, Wajda; Bagiński, Urbanowicz, Galant. Trener Jacek Płachta.

Korea: Dalton (S. Park) – W. Kim, Young; K. Kim, S. Kim, Radunske – Lee, Regan; S. Shin, Cho, Swift – Oh, Seo; H. Y. Shin, W. Park, Ahn – H. Kim; Y.J. Lee, Sin, W. J. Kim. Trener Jim Paek.

Sędziowie: Kaukokari (Finlandia) i Rohatsch (Niemcy). Kary: 6 – 4 minuty. Strzały: 33-31. Widzów 6500.

Polacy zaczęli obiecująco, choć mieli kłopoty z przedarciem się pod bramkę agresywnie broniących Azjatów. Ci odgryzali się rzadziej, ale za to bardzo groźnie. W pierwszej tercji najlepszą okazję zmarnował Aron Chmielewski, który z bliska nie potrafił pokonać dobrze interweniującego Matta Daltona, który był jednym z bohaterów swojej drużyny.

Koreańczycy mieli swój plan na ten mecz i pokazali to na początku II tercji. Dwa razy ich drugi atak rozpracował naszą obronę i dobrze broniący Przemysław Odrobny był bezradny. Oba gole zdobył Michael Swift. Co najgorsze był to wynik sprawiedliwy, bo do końca tej tercji przeważali niżej klasyfikowani w rankingach goście. Tyły trzymał im Dalton, który w nieprawdopodobny sposób złapał strzał Bartłomieja Bychawskiego z najbliższej odległości.

W trzeciej odsłonie nasza drużyna mocno pracowała na kontaktową bramkę i (mimo zmarnowanych okazji Chmielewskiego – znów ten niesamowity Dalton) dopięła swego. Grzegorz Pasiut odebrał rywalom krążek i wpakował „gumę” w okienko. Niestety chwilę później Swift łatwo ograł przy bandzie Michała Kotlorza i strzelił swoją trzecią bramkę w meczu.

132 sekundy przed końcem Jacek Płachta wziął czas i wycofał Odrobnego. W przewadze 6 na 5 nie udało się zdobyć gola mimo kilku strzałów; Korea przejęła krążek w naszej tercji pozbawiła publiczność złudzeń.

Setny mecz w reprezentacji rozgrywał dziś Krystian Dziubiński. Najlepszymi zawodnikami meczu wybrano Adama Borzęckiego i oczywiście Swifta.

4B8A1624

Pomeczowe opinie:

Jim Paek (trener reprezentacji Korei): Mecz był bardzo zacięty i bardzo wyrównany od początku do końca. Obydwie drużyny grały bardzo dobrze.

Michael Swift (napastnik Korei): To dla nas wielkie zwycięstwo. Byliśmy zawiedzeni wynikiem wczorajszego spotkania, mogę nawet powiedzieć, że z Austrią zagraliśmy lepiej niż dzisiaj, ale to z Polską udało nam się wygrać. Kluczowym momentem było strzelenie przez Polaków bramki na 2:1. Baliśmy się powtórki ze wczorajszej porażki, ale udało nam się szybko doprowadzić do stanu 3:1. Cieszę się również ze strzelenia trzech goli, miałem dzisiaj dużo szczęścia pod bramką.

Jacek Płachta (trener reprezentacji Polski): Był to zacięty mecz. Nie graliśmy najgorzej, w niektórych momentach dominowaliśmy, ale w hokeju wygrywa ten, kto strzeli więcej bramek. My mieliśmy swoje szanse, ale nie wykorzystaliśmy ich, podczas gdy drużyna Korei była bardzo skuteczna. Przed nami mecz ze Słowenią, która wydaje się być najlepszą drużyną na tych mistrzostwach. Musimy odpocząć mentalnie i przygotować się na ciężkie spotkanie. Przed nami jeszcze trzy mecze. Ja biorę na siebie odpowiedzialność za te porażki, ale turniej się jeszcze nie skończył, do zdobycia jest wciąż dziewięć punktów

Adam Borzęcki (obrońca reprezentacji Polski): Mieliśmy swoje szanse, szczególnie w pierwszej tercji, ale kiedy się ich nie wykorzystuje, to ciężko wygrać. Sam miałem okazję strzelić na 2-3, to mogłoby zmienić oblicze meczu. Turniej się nie kończy, przed sobą mamy jeszcze trzy spotkania, musimy dać z siebie wszystko, bo grupa jest wyrównana i wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Niedzielne mecze:
13:00 Słowenia – Włochy 3:1
16:30 POLSKA – Korea 1:4
20:00 Austria – Japonia 3:1

Tabela MŚ 1A Katowice 2016:

Lp. drużyna Z P Pkt. Bramki
1. Słowenia 2 0 6 10-2
2. Austria 2 0 5 6-3
3. Korea 1 1 4 6-4
4. Włochy 1 1 3 4-4
5. POLSKA 0 2 0 2-7
6. Japonia 0 2 0 2-10

1: awans, 2: awans zależny od wyniku MŚ elity, 6: spadek

* * *

Poniedziałek jest dniem przerwy.

We wtorek grają:

13:00 Korea – Japonia
16:30 Austria – Włochy
20:00 POLSKA – Słowenia

Bilety na katowickie MŚ 1A już od 25 zł: