Mecz Polska – Zagraniczne Gwiazdy Ligi w dużym Spodku! Bilety tylko 10 złotych!

Polska kontra kontra Zagraniczne Gwiazdy Ligi – pod takim hasłem odbędzie się zaplanowany na sobotę 6 lutego o godz. 17:30 towarzyski mecz hokejowej reprezentacji Polski seniorów na tafli dużego Spodka w Katowicach. Spotkanie będzie generalnym sprawdzianem dla katowickiej hali pod kątem kwietniowych mistrzostw świata dywizji 1A.

spodek1– Można powiedzieć, że wielki hokej wraca do Spodka, bo będzie to przecież mecz z udziałem reprezentacji Polski. Dla naszego zespołu będzie to świetna okazja by zapoznać się z lodowiskiem zlokalizowanym dokładnie w miejscu, w którym już za kilka miesięcy stoczymy bardzo ważne konfrontacje – zapowiada prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka. – Kadra zagra przeciwko czołowym obcokrajowcom występującym w naszej lidze co sprawia, że spotkanie zapowiada się ciekawie. Wielu kibiców będzie chciało przecież naocznie sprawdzić jak radzą sobie ich pupile z reprezentacji Polski z ulubionymi zawodnikami zagranicznymi – dodaje prezes Chwałka.

Sprzedaż biletów ruszy lada dzień. Wejściówki w wyjątkowo atrakcyjnej cenie będą dostępne w serwisie ebilet.pl. Koszt jednego biletu to tylko 10 złotych co sprawia, że niewiele wydając można będzie osobiście przekonać się jak wyglądają hokejowe mecze na tafli dużego Spodka. Nie wszyscy pamiętają przecież wcześniejsze czempionaty w stolicy Śląska. Takowe pamięta za to doskonale szef działu hokejowego w Telewizji Polskiej Stanisław Snopek. – Ta hala ma w sobie coś szczególnego. Pamiętam jak dziś, jak w 1997 roku komentowałem mecze mistrzostw świata, którym towarzyszyła wspaniała atmosfera. Szczególnie utkwił mi w pamięci mecz Polska – Kazachstan, który zakończył się remisem 3:3. Wówczas nie było jeszcze dogrywek. Pamiętam też spotkanie z mistrzostw w 2000 roku, chodzi mi o mecz Polska – Niemcy wygrany przez naszych zawodników 6:2 – mówi Stanisław Snopek.

fot_galaDla TVP lutowy mecz Polska – Zagraniczne Gwiazdy Ligi będzie także doskonałym sprawdzianem przed najbliższymi mistrzostwami. Spotkanie z lodowiska w dużym Spodku będzie transmitowane na żywo w TVP Sport i jednocześnie w internecie w serwisie sport.tvp.pl – Planujemy pełną relację, włącznie ze studiem, które rozpoczniemy już o 17:15. Oczywiście nie zabraknie wywiadów. Ostatnią transmisję ze Spodka przeprowadzaliśmy w 2004 roku z meczu Polska – Gwiazdy NHL. Wówczas również atmosfera była znakomita, także frekwencja, choć spotkanie odbyło się w nie do końca dogodnym terminie, bo 22 grudnia, tuż przed świętami. Cieszę się, że hokej w reprezentacyjnym wydaniu znów zagości w dużym Spodku – dodaje Stanisław Snopek. 

kaz---Szeroki skład reprezentacji Polski zostanie ogłoszony jeszcze dziś. Kadra obcokrajowców będzie znana lada dzień. Sztab trenerski drużyny obcokrajowców tworzą Rudolf Rohaczek, czyli były selekcjoner polskiej reprezentacji, a obecnie opiekun Comarch Cracovii i Robert Kalaber, szkoleniowiec hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie. – Trenerzy są na etapie sporządzania listy zawodników. Myślę, że dla każdego obcokrajowca występującego w naszej lidze udział w takim meczu, na lodzie areny mistrzostw świata i w świetle kamer telewizyjnych będzie nie lada gratką. 6 lutego czeka nas emocjonujący wieczór – oznajmił menedżer drużyny Zagraniczne Gwiazdy Ligi Karol Pawlik.

6 lutego na trybunach katowickiej hali będzie mogło zasiąść około 9 tysięcy osób.

Jak wygląda w środku duży Spodek? Po legendarnej hali oprowadza Marta Zawadzka, członek zarządu PZHL-u:

Kup bilety na kwietniowe MŚ 1A Katowice 2016