Marta Zawadzka członkiem zarządu IIHF!

Mamy polskiego członka zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie! Kandydatura Marty Zawadzkiej zyskała pełną aprobatę delegatów podczas kongresu IIHF-u w Moskwie. Tym samym szefowa polskiego hokeja kobiet znalazła się w nowym zarządzie światowej federacji.

Moskwa_Zawadzka_wmMarta Zawadzka będzie odpowiedzialna między innymi za hokej kobiet razem z Węgierką Zsuzsanną Kolbenheyer.

Mieszkająca na co dzień w Katowicach Zawadzka to pierwsza Polka w zarządzie IIHF, a w sumie czwarta osoba z naszego kraju w historii we władzach światowej federacji. Przed laty w zarządzie IIHF-u zasiadali Stanisław Polakiewicz w latach 30-tych, Zdzisław Wierzbicki w latach 70-tych i jako ostatni Bogdan Tyszkiewicz w latach 1994-1998.

zawadzka_zuzanna_wmNa zdjęciu Marta Zawadzka (po lewej) z Zsuzsanną Kolbenheyer.

11 czerwca Marta Zawadzka będzie obchodzić 34 urodziny. Od 16 już lat jest sędzią hokejowym. Od czterech sezonów posiada uprawnienia sędziego klasy międzynarodowej.

Warto zaznaczyć, że pierwsze głosowanie podczas kongresu w Moskwie dotyczyło funkcji prezesa IIHF-u. Na kolejną kadencję wybrany został Rene Fasel. Szwajcar pełni tę rolę od 1994 roku.