Lodowisko w historycznym miejscu walczy o budżet obywatelski

Lodowisko sezonowe wyposażone w agregaty chłodzące taflę powstało w katowickich Murckach dzięki wpisaniu do budżetu obywatelskiego. Teraz mieszkańcy tej dzielnicy graniczącej z Tychami walczą o zadaszenie lodowiska i wybudowanie pełnego zaplecza, czyli powstanie hali lodowej z prawdziwego zdarzenia.

„W tym miejscu było kiedyś stare lodowisko Górnika Murcki, jeszcze przed przenosinami hokeistów do Tychów. Potem na asfaltowym boisku grano to w piłkę ręczną  nożną. Zgłoszenie projektu  lodowiska było dla nas czymś naturalnym. I choć niewielu wierzyło, że się uda, w głosowaniu zyskaliśmy poparcie i lodowisko minionej zimy mogło już być wykorzystane przez dzieci” – powiedział jeden z pomysłodawców projektu Piotr Konarzewski.

Ten pierwszy etap kosztował 1,5 mln złotych, teraz mieszkańcy Murcek chcą „iść za ciosem” i zgłosili do kolejnej edycji budżetu obywatelskiego projekt przykrycia tafli wraz z budową zaplecza szatniowego i niewielkiej widowni.

„Dzięki oświetleniu zimą lodowisko było wykorzystywane do późnego wieczora. Szkoda, żeby taki obiekt był sezonowy, dlatego postanowiliśmy powalczyć o budowę zadaszenia. Staramy się dotrzeć do wszystkich mieszkańców. Poparli naszą ideę m.in., Mariusz  Czerkawski, Henryk Gruth i Dariusz Wieczorek. Wierzymy, że się to uda zrealizować. Nigdy nie grałem w hokeja, ale jestem od dziecka wielbicielem tej dyscypliny sportu „ – dodał Piotr Konarzewski.