Konferencja prasowa po finale Pucharu Polski!

– Nasi zawodnicy pokazali, że potrafią zagrać bardzo dobrze taktycznie. Chcieliśmy zagrać od początku dobrze w defensywie i gdy w drugiej tercji udało się strzelić gola Kraków musiał się otworzyć – mówił Jiri Sejba, trener GKS-u Tychy, podczas konferencji prasowej po finale Pucharu Polski. Zespół ze Śląska ograł Comarch Cracovię 3:0.

cracovia-tychy-12-of-12

 

– Zagraliśmy najlepiej pierwsze 10 minut i tak powinniśmy grać cały mecz, ale się nie udało. Kluczowa sytuacja była wtedy, gdy Damian Kapica nie strzelił sytuacji sam na sam, poszła kontra i był gol. Wtedy się nam ten mecz złamał – przyznawał Rudolf Rohacek, trener Comarch Cracovii.

– To mój pierwszy finał Pucharu Polski i od razu wygrana. Już wczoraj przygotowywaliśmy głowy na ten mecz i w stu procentach zagraliśmy bardzo dobrze taktycznie, a Kamil Kosowski świetnie zastąpił Stefana Zigardy’ego – dodawał Filip Komorski, napastnik tyszan, który w 39. minucie nie wykorzystał rzutu karnego, bo wtedy wynik mógł być jeszcze bardziej okazały.

– To była dla nas niespodzianka. Rano Stefan powiedział, że ma gorączkę, ale takie jest życie. Kamil jest drugim bramkarzem i pokazał, że da radę – Sejba chwalił swojego bramkarza.

Gracze GKS-u zwyciężyli już piąty raz w tym sezonie z ekipą z Krakowa. – Patentu na Cracovię chyba nie mamy, ale to prawda, że do tego rywala podchodzimy lepiej skoncentrowani niż do innych spotkań, bo zespół z Krakowa prezentuje poziom drużyn z Pucharu Kontynentalnego, a my chcemy pokazywać się na lodzie w meczach z najlepszymi – uśmiechał się „Komor”.

– Gratuluję tyszanom zwycięstwa. Po chudych latach dla hokeja w naszym mieście przychodzą lepsze czasy, wracają imprezy sportowe, ale żeby były one udane ważna jest też infrastruktura – opowiadał Grzegorz Watycha, burmistrz miasta Nowy Targ, gospodarza turnieju finałowego. – Podjęliśmy starania, żeby leciwy stary obiekt zastąpić halą z prawdziwego zdarzenia. Wczoraj większością głosów rada miasta podjęła uchwałę, żeby rozpocząć projekt. Jestem przekonany, że przy dobrej współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Polskim Związkiem Hokeja na Lodzie uda się przygotować taki obiekt i za 2-3 lata kibice z całego kraju w tym okresie będą mogli podziwiać hokej w pięknej nowej hali.

– Gratuluję wszystkim zespołom za stworzenie pięknego widowiska – zakończył Robert Zamarlik, członek zarządu PZHL i dyrektor turnieju Pucharu Polski. – Impreza była na naprawdę dobrym poziomie, dopisali kibice. Dziękuję też za pomoc panu burmistrzowi i zarządowi Podhala. Stanęliśmy na wysokości zadania.

Wyniki finałowego turnieju Pucharu Polski Nowy Targ 2016:

Półfinały, czwartek 29.12.2016:

godz. 16:00 GKS Tychy – Tempish Polonia Bytom 5:1

godz. 19:30 TatrySki Podhale Nowy Targ – Comarch Cracovia 2:4

Finał, piątek 30.12.2016:

godz. 18:30 Comarch Cracovia – GKS Tychy 0:3