Konferencja po drugim półfinale Pucharu Polski: odpowiedzialna Cracovia [WIDEO]

– Wszystko funkcjonowało jak należy. Zespół zagrał odpowiedzialnie, bardzo dobrze. Mogę być zadowolony z tego występu. Chcemy pokonać GKS Tychy i cieszyć się z kolejnego sukcesu w ostatnim czasie – podsumował półfinał z Podhalem trener „Pasów” Rudolf Rohacek.

 

Finałowy mecz o 19. w historii trofeum Pucharu Polski będzie powtórką ostatniego finału mistrzostw Polski. W spotkaniach półfinałowych hokeiści GKS-u Tychy pokonali Polonię Bytom 5:1, a broniąca pucharu Comarch Cracovia pokonała gospodarza zmagań – TatrySki Podhale 4:2.

Sytuacja w konfrontacji „Szarotek” z krakowianami zmieniała się jak w kalejdoskopie. Ostatecznie więcej zimnej krwi zachowali gości i stanęli przed szansą drugiego z rzędu triumfu w pucharowych rozgrywkach.

Hokeiści TatrySki Podhala po raz drugi z rzędu występują w roli gospodarza i po raz drugi nie zdołają sięgnąć po pucharowe trofeum. Przed rokiem przegrali 0:5 z Cracovią w finale, tym razem ulegli temu rywalowi we wcześniejszej fazie.

– Dziękujemy naszym kibicom za kapitalny doping. Bardzo żałujemy, że nie zdołaliśmy wygrać. Goście z Krakowa byli jednak lepsi – podsumował autor drugiej bramki dla „Szarotek” Jarosław Różański.

W piątkowym finale gospodarzem będą krakowianie. Początek meczu Comarch Cracovia – GKS Tychy o 18:30.

Bilety po 10 zł (ulgowe) i 20 zł (normalne) będą dostępne od godziny 16. w kasach hali przy Parkowej 14. Cały czas wejściówki dostępne są również w serwisie internetowym www.mt7.eu