Katowicki turniej EIHC: Polska wygrała z Włochami [ZDJĘCIA]

Polska ograła Włochy 2:0 w swoim pierwszym meczu na turnieju Euro Ice Hockey Challenge w małym Spodku. Od listopada ubiegłego roku z Italią graliśmy po raz piąty, wygraliśmy czwarty raz. Z tym samym rywalem rozpoczniemy kwietniowe MŚ 1A w Spodku. Jutro o 15:45 mecz z Kazachstanem.

pol-wloPolska – Włochy 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Bramki: 1:0 Zapała 41 minuta (asysty: Wronka i Malasiński), 2:0 Cichy 53-karny. 

Polska: Odrobny (Kosowski) – Dutka, Rompkowski; Górny, Wanacki; Sulka, Wajda; Kruczek, Dąbkowski – Wronka, Zapała, Malasiński; Chmielewski, Pasiut, Kapica; Danton, Dziubiński, Urbanowicz; Strzyżowski, Cichy, Domogała. Trener Jacek Płachta.

Włochy: Caffi (Tragust) – Helfer, Marchetti; Crowley, Gellert; Glira, Casetti; Schina, Gilmozzi – Presti, Deverglio, Menferrone; Marghletti, Kostner,Castlunger; Schweitzer, Andergassen, Lacedelli; Wunderer, Pace, Magnabosco. Trener Stefan Mair.

Sędziowali Marczuk i Pachucki oraz Kasprzyk i Zień (Polska). Kary: 2 – 8 minut. Widzów 800.

Przez dwie tercje obydwie drużyny grały bardzo zachowawczo, choć to zespół Jacka Płachty miał większa ochotę do ataków i lepsze okazje na gole. Obaj bramkarze mieli sporo pracy, ale to Włoch Alex Caffi musiał wykazywać się refleksem szczególnie po strzałach Macieja Urbanowicza, Arona Chmielewskiego, Krzysztofa Zapały czy Patryka Wajdy, który ładnym zwodem uwolnił się spod opieki rywala i uderzył z bliska ale bramkarz z Cortiny nie dał się pokonać.

W tym okresie biało-czerwoni mieli trzy okresy gry w przewadze (sami nie złapali ani minuty kary), ale ten element rozgrywali zbyt wolno i niedokładnie.

Nie wiemy, co w drugiej przerwie powiedział swojemu zespołowi Jacek Płachta, ale już 16 sekund po wznowieniu gry w małym Spodku mieliśmy okrzyk radości. Za bramką Malasiński rozegrał krążek z Wronką, a młody skrzydłowy Podhala dostrzegł starszego kolegę ze środka nowotarskiego i reprezentacyjnego ataku Krzysztofa Zapałę a „Kazek” huknął bez przyjęcia wprost w długi róg.

Po golu nadal przeważali Polacy, co udokumentowali golem Michaela Cichego z rzutu karnego. Najlepszy strzelec PHL był faulowany pod bramką Italii i skutecznie wykonał najazd trafiając między parkanami bramkarza. Było to jego pierwsze trafienie w trzecim meczu w biało-czerwonych barwach. – Dedykuję gola mamie, która urodziła się w Polsce i bardzo przeżywa wszystkie moje mecze – powiedział napastnik Orlika Opole.

W końcówce Włosi grali w przewadze, w ostatniej minucie wycofali bramkarza, ale Przemysław Odrobny zachował czyste konto. – Zagraliśmy odpowiedzialnie w obronie, konsekwentnie i przełożyło się to na dobry wynik, choć w pierwszej tercji nie wszystko wyglądało tak, jak powinno – przyznał Aron Chmielewski.

Najlepszymi zawodnikami meczu wybrani zostali Zapała i Caffi. Nagrody, zegarki Bissetu, wręczał wiceprezydent Katowic Waldemar Bojarun.

plakat_EIHC_grudzien2016

Bilety na turniej dostępne są w serwisie www.ebilet.pl przed małym „Spodkiem” staną też punkty stacjonarne. Całodniowy bilet obejmujący dwa mecze kosztuje 30 zł.

WYNIKI I TERMINARZ EURO ICE HOCKEY CHALLENGE 17-19.12.2015 NA LODOWISKU MAŁY SPODEK

17.12.2015 (czwartek) 16:00 Kazachstan – Francja 4:2
19:30 POLSKA – Włochy 2:0
18.12.2015 (piątek) 15:45 POLSKA – Kazachstan
19:30 Francja – Włochy
19.12.2015 (sobota) 16:00 Włochy – Kazachstan
19:30 POLSKA – Francja

Tabela turnieju EIHC:

1. Kazachstan 1 3 4-2
2. Polska 1 3 2-0
3. Francja 1 0 2-4
4. Włochy 1 0 0-2

Kup bilety na kwietniowe MŚ 1A Katowice 2016