Kadra juniorów U-20 wyjechała do Ostrawy

Reprezentacja juniorów U-20  wyruszyła w niedzielę z Katowic do Ostrawy, gdzie po zgrupowaniu wystąpi  w międzynarodowym turnieju Ostrava Hockey Cup, który rozegrany zostanie 15-17 sierpnia na lodowisku w Vitkovicach.

„Nie budujemy zespołu od zera, bo jego podstawą są zawodnicy, którzy uczestniczyli w ubiegłorocznych MŚ. Po turnieju w Czechach czeka nas jeszcze tygodniowe zgrupowanie w Jastrzębiu, podczas którego odbędą się badania wydolnościowe, a na koniec – dwa sparingi” – powiedział przed wyjazdem trener Grzegorz Klich, współpracujący z selekcjonerem kadry Piotrem Sarnikiem.

Zdjęcia z niedzielnego wyjazdu (autorstwa Michała Chwieduka) znajdują się w naszej galerii

Ponieważ sierpień jest intensywny nie tylko dla młodzieżówki, ale też dla drużyn klubowych, przygotowujących się do sezonu ligowego, kadra U-20 została uzupełniona młodszymi hokeistami.

„Tych, którzy już z nami byli, znamy, nowi – grający w poprzednich MŚ do lat 18 – dostają teraz szansę pokazania się, my dzięki temu mamy większy przegląd, co pozwoli dołączyć do reprezentacji najlepszym” – wyjaśnił Klich.

Kolejne zgrupowanie młodzieżówki zaplanowano na listopad, kiedy seniorzy zagrają w Turnieju Niepodległości. A już w grudniu w Kijowie rozegrane zostaną MŚ Dywizji 1B.

W Ostrawie rywalami biało-czerwonych będą tam najpierw zespoły HC Vitkovice Ridera, HC Slovan Bratysława. Potem podopiecznych trenera Piotra Sarnika czeka półfinał i  mecz o końcowe miejsce.

Na MŚ Dywizji 1B w Kijowie Polacy zagrają z Francją, Węgrami, Włochami, Ukrainą i Estonią.