Kadra juniorek z Bytomia do Francji

Po krótkiej konsultacji na lodowisku Polonii Bytom reprezentacja juniorek U-18 zagra od czwartku do soboty trzy wyjazdowe towarzyskie mecze z francuskimi rówieśniczkami. „To z pewnością wymagający przeciwnik. Dla dziewczyn taki test  będzie dużym wyzwaniem” – powiedział przed wyjazdem trener  przygotowania motorycznego Sebastian Owczarek.

Zdjęcia z ostatniego przed wyjazdem treningu dziewczyn w Bytomiu są dostępne w galerii

Biało-czerwone zmierzą się z Francuzkami w Cergy, kolejne mecze kontrolne są planowane na listopad i grudzień.

„W styczniu czekają nas już mistrzostwa i to będzie decydujący sprawdzian dla tego zespołu. Myślę, że dziewczyny są solidnie przygotowane fizycznie, dobrze prezentują się na lodzie, są wyrównaną ekipą, mają lidera, jakim jest kapitan Wiktoria Sikorska” – ocenił szkoleniowiec.

Podkreślił, że w sparingach wynik jest, z oczywistych powodów, kwestią drugorzędną.

„Bardziej skupimy się tym, jak gra nasza drużyna. Ale… oczywiście zawsze fajnie jest wygrać, nawet w spotkaniu towarzyskim” – stwierdził.

Podkreślił, że w zespołach młodzieżowych z przyczyn naturalnych regularnie dochodzi do zmian w składach.

„Dlatego nigdy do końca nie wiadomo, czego się spodziewać. Wiemy, że z francuskiej drużyny odeszło kilka starszych zawodniczek, ale tak naprawdę wszystko będzie wiadomo na lodzie” – powiedział trener Owczarek.

Reprezentacja juniorek U-18 w styczniu zagra w szkockim Dumfries w mistrzostwach świata Dywizji 1 B. Rywalkami Polek będą zespoły Wielkiej Brytanii, Chin, Francji, Holandii i Norwegii.