Jest! Jest! Jest! Mistrzostwa świata znów w Polsce!

Tego w ostatnich latach jeszcze nie było. Polska drugi rok z rzędu będzie organizatorem hokejowych mistrzostw świata dywizji 1 grupy A.

wegier2

Dobiegający właśnie końca kongres Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF) w Pradze podjął decyzję by dywizja 1A zagrała znów nad Wisłą.

– To dla nas ogromne wyróżnienie. Mówiąc wprost przechodzimy do najnowszej historii – cieszy się prezes PZHL-u Dawid Chwałka, który stał na czele polskiej delegacji w stolicy Czech.

Rola gospodarza drugi rok z rzędu to efekt skutecznych działań polskiej dyplomacji podczas kongresu IIHF-u. Mistrzostwa chciała zorganizować również ograna w elicie i mająca znakomite umocowania w światowej federacji Słowenia.

– Prezentacja naszej aplikacji i dziesiątki rozmów, które odbyliśmy okazały się owocne. To wielka chwila dla naszego hokeja zaznacza Dawid Chwałka. Prezes PZHL wykazał się wyjątkową skutecznością i zmysłem negocjatora podczas forum ogólnego kongresu.

ChwalkaNaFeatured

Polska delegacja skutecznie negocjowała także z samymi Słoweńcami i prezesem federacji tego kraju Matjażem Rakovcem. Za poparcie naszej kandydatury to Słowenia, a nie Polska, zorganizuje przyszłoroczne mistrzostwa świata kobiet.

Ostatecznie zarząd IIHF na czele z prezydentem Rene Faselem i delegaci w praskim hotelu Clarion jednoznacznie wskazali na Polskę jako organizatora mistrzostw zaplecza elity. Turniej odbędzie się od 23 do 29 kwietnia 2016 roku, najprawdopodobniej w Krakowie.

– Chęć organizacji zgłosiły w ostatnich tygodniach do PZHL-u także inne miasta. Wszystko w temacie miejsca zmagań ma wyjaśnić się w najbliższych tygodniach – dodaje Dawid Chwałka.

praga

Otrzymując organizację MŚ1A światowa federacja potwierdziła także swoje wysokie oceny dla PZHL-u, o których poinformował ostatnio w specjalnym liście członek zarządu Międzynarodowej Federacji Hokeja na Lodzie i dyrektor tegorocznych mistrzostw świata w Krakowie z ramienia IIHF Hans Dobida.

Dywizja 1 grupa A hokejowych MŚ – 23-29.04.2016:

– Słowenia (spadkowicz z elity)

– Austria (spadkowicz z elity)

– Polska

– Włochy

– Japonia

– Korea Południowa (awans z dywizji 1B)

Organizatorzy MŚ zaplecza elity w XXI wieku:

2016 – Polska (!?)

2015 – Polska (Kraków)

2014 – Korea Południowa

2013 – Węgry

2012 – Słowenia

2011 – Węgry i Ukraina

2010 – Holandia i Słowenia

2009 – Litwa i Polska (Toruń)

2008 – Austria i Japonia

2007 – Chiny i Słowenia

2006 – Francja i Estonia

2005 – Węgry i Holandia

2004 – Norwegia i Polska (Gdańsk)

2003 – Węgry i Chorwacja

2002 – Holandia i Węgry

2001 – Francja i Słowenia

2000 – Polska (Katowice)