Jedziemy na Ukrainę! Mistrzostwa zaplecza elity w Kijowie. W Polsce dwa turnieje kobiet!

Nie Austria, która uważana była za faworyta, a Ukraina zorganizuje mistrzostwa świata zaplecza elity. Turniej dywizji 1 grupa A odbędzie się od 22 do 28 kwietnia 2017 roku w Kijowie. Tak zdecydowali obradujący w Moskwie delegaci z poszczególnych federacji podczas trwającego w stolicy Rosji.

1a_strona_wmOprócz Ukrainy w kijowskim Pałacu Sportu rywalami polskich hokeistów będą Kazachowie, Węgrzy, Austriacy i Koreańczycy.

1b_strona_wmAwans do MŚ elity w Danii w 2018 roku uzyskają dwie najlepsze ekipy turnieju w Kijowie. Ostatni zespół zostanie zdegradowany do dywizji 1B.

Nasi młodzieżowcy, którzy w tym roku byli bardzo blisko awansu do dywizji 1A z mistrzostw we francuskim Megeve, w grudniu tego roku powalczą w turnieju 1B na Węgrzech. Zmagania odbędą się od 11 do 17 grudnia w Budapeszcie.

Prowadzeni przez Jarosława Morawieckiego i Arkadiusza Burnata polscy hokeiści z kadry u18 pojadą do słoweńskiego Bledu. Mistrzostwa świata 1B z ich udziałem odbędą się od 15 do 21 kwietnia przyszłego roku.

Polska zorganizuje w przyszłym roku aż dwa turnieje mistrzostw świata kobiet. Seniorki będą jako beniaminek gospodarzem MŚ 1B. Czempionat zostanie rozegrany od 8 do 14 kwietnia 2017 roku.

polki_bled– Po dwóch latach z rzędu promocji męskiego seniorskiego hokeja w naszym kraju przyszła kolej na damy. Cieszymy się, że pierwszy raz w historii polskiego hokeja będziemy mogli zorganizować seniorskie mistrzostwa świata kobiet. To, że przyznano nam aż dwa turnieje hokeistek odbieramy jako docenienie organizacji dotychczasowych imprez w Polsce, naszej pracy i mocnej pozycji Marty Zawadzkiej w światowym żeńskim hokeju – komentuje wprost z kongresu w Moskwie prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka. – 2017 będzie na pewno rokiem kobiecego hokeja w Polsce – dodaje.

korea1Polskie juniorki (kadra u18) będą gospodarzem mistrzostw świata nowo utworzonej dywizji 1B. – Ze względu na ciągły rozwój hokeja kobiecego i zgłoszenia kolejnych reprezentacji do udziału w turniejach u18 IIHF postanowił nadać rangę dywizji 1B dotychczasowym kwalifikacjom natomiast Australia, Rumunia, Meksyk i Hiszpania zagrają w kwalifikacjach – poinformowała Marta Zawadzka z polskiej delegacji na kongres w Moskwie.

Turniej 1B naszej młodzieżowej reprezentacji hokeistek odbędzie się od 7 do 14 stycznia. Możliwe, że areną zmagań będzie lodowisko Jastor w Jastrzębiu-Zdroju.