To już w najbliższy piątek! Startuje camp Jarosława Byrskiego

– Bardzo się cieszę z zaproszenia od Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. To będą dla mnie wyjątkowe dni, bo czeka mnie praca z rodakami, czyli dla polskiego hokeja. Wierzę, że pomysł mojego campu może okazać się owocny – mówi serwisowi pzhl.tv Jarosław Byrski, założyciel i właściciel szkoły hokejowej SK8ON w Toronto.

Wychowawca wielu gwiazd z NHL osobiście przez trzy dni, od 27 do 29 listopada poprowadzi na lodowisku „małego Spodka” w Katowicach swój obóz szkoleniowy. Wszystko w ramach nowego projektu szkolenia młodzieży PZHL. – Uważam, że to co ze swoją szkołą robię w Kanadzie, może być bardzo przydatne w rozwoju polskiego hokeja, którego dobro leży mi na sercu – zaznacza Byrski.

– Jak się uczyć to od najlepszych. Dziękuję panu Jarosławowi Byrskiemu za przyjęcie zaproszenia. Wiem, że zainteresowanie trenerów i młodzieży do zajęć podczas tego campu jest olbrzymie – informuje prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawid Chwałka. – Trener Byrski ma wręcz nieoceniony dar do szkolenia. Mam nadzieję, że uczestnicy wyciągną z campu w Katowicach jak najwięcej – dodaje prezes hokejowej centrali.

byrski_stamkosPodopiecznymi Jarosława Byrskiego są między innymi tak uznani hokeiści jak Bryan Bickell, Brent Burns, Michael Cammalleri, Rick Nash, Alex Pietrangelo, Jeff Skinner, Jason Spezza, Steven Stamkos czy Wojtek Wolski. To tylko część z jego znanych podopiecznych, bo na co dzień Byrski prowadzi zajęcia w klubach NHL i AHL jak np. Ottawa Senators czy Tampa Bay Lightning. Co ciekawe Byrski nie zajmuję się trenowaniem klubowym, tylko wyłącznie szkoleniem indywidualnym, a do Kanady wprowadzał w latach 70-tych ub. stulecia tzw. europejski styl gry.


Program campu Jarosława Byrskiego w Katowicach jest bardzo bogaty i tym samym napięty. – Wykłady teoretyczne, specjalistyczne treningi związane z jazdą na lodzie i panowaniem nad kijem i krążkiem. Czuję, że nasza kadra szkoleniowa i młodzież będą pod wrażeniem zajęć. W campie weźmie udział 60 trenerów, zgłoszeń było ponad dwa razy więcej, ale chodzi o to by uczestnik mógł maksymalnie skorzystać z zajęć. Młodzież będą stanowić adepci hokeja ze Śląska – informuje Krzysztof Czech, odpowiedzialny z ramienia PZHL za przygotowanie campu z legendarnym trenerem z Toronto.

HNEWSJarosław Byrski znalazł się na 81 miejsce w najnowszym, tegorocznym zestawieniu najważniejszych ludzi hokeja przygotowanym przez prestiżowy branżowy magazyn Hockey News. – Na pewno miło być w takim zestawieniu – mówi skromnie 54-letni szkoleniowiec, który w Polsce ukończył uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, a hokejową szkołę w Toronto prowadzi od 1993 roku.

Warto podkreślić, że camp w „Satelicie” zainauguruje cykl zajęć dla hokejowej młodzieży i trenerów w naszym kraju z Jarosławem Byrskim. O szczegółach całego przedsięwzięcia będziemy na bieżąco informować na www.pzhl.tv

[foto: www.sk8on.ca]

Kup bilety na hokejowe MŚ Katowice 2016!