Jacek Płachta dla www.pzhl.tv: Myślimy tylko o meczu otwarcia z Włochami [wideo]

– Pracujemy bardzo dużo. W głowie krążą już te myśli o mistrzostwach, tymbardziej że do startu tej imprezy zostało już naprawdę niewiele czasu – mówi w rozmowie dla serwisu www.pzhl.tv selekcjoner hokejowej reprezentacji Jacek Płachta. Aktualnie pod wodzą 46-letniego trenera w Krynicy-Zdroju trenuje blisko 30 kadrowiczów.Ostateczna kadra na mistrzostwa będzie liczyć 23 nazwiska.

Jedną z niewiadomych jest powołanie dla Ondreja Raszki. – Nie można powiedzieć, że pozycja bramkarza jest newralgiczna, bo wszystkie miejsca na lodowisku są przecież istotne. Czekam na informację odnośnie Ondreja Raszki, ale na razie nie ma żadnych wieści o jego polskim paszporcie – dodaje Jacek Płachta.

zanatta_plachta1

Na zdjęciu Jacek Płachta (po prawej) i kanadyjski selekcjoner hokejowej reprezentacji Włoch Ivano Zanatta.

 

Dwa z sześciu zespołów uczestniczących w mistrzostwach w Krakowie awansują do światowej elity. – Wyznaję zasadę małych kroków. Na razie myślę tylko o meczu z Włochami. Czy możemy awansować? Oczywiście, że tak, ale musimy stopniowo dążyć do tego celu – twierdzi Jacek Płachta.

Obejrzyj także wcześniejszy wywiad z selekcjoneremfilm z konferencji prasowej przed mistrzostwami świata, deklarację prezesa PZHL nt. premii oraz przejrzyj terminarz turnieju i kup bilety lub karnety na MŚ 1A Kraków 2015.