Intensywny piątek dla polskich drużyn. Grały reprezentacje i Cracovia [Zdjęcia]

W piątek – 27 sierpnia na lodzie zaprezentowały się wszystkie trzy męskie reprezentacje naszego kraju w hokeju na lodzie. Swój trzeci mecz w Hockey Champions League rozegrali także hokeiści Comarch Cracovii.

Seniorska kadra Polski zmierzyła się na wyjeździe z reprezentacją Ostravy w meczu towarzyskim. Podopieczni Jacka Płachty przegrali 3:5 z zespołem złożonym z zawodników dwóch czeskich klubów – Torax Poruby i Vitkovice Steel. Drugoligowa ekipa Torax to w tym sezonie filia ekstraligowego klubu z Vitkovic i główny kandydat do awansu na zaplecze czeskiej ekstraligi. Bramki dla reprezentacji Polski zdobyli na lodowisku w Ostravie Tomasz Malasiński, Marcin Kolusz i Mikołaj Łopuski.

Przypomnijmy, że w czwartek 25 sierpnia nasza reprezentacja uległa 1:3 w Litvinovie drużynie Vervy w pierwszym meczu kontrolnym przed turniejem kwalifikacji olimpijskich w Mińsku (1-4 września).

 

——————————————————

Przygotowujący się do grudniowych mistrzostw świata dywizji I grupy B w Bledzie reprezentanci kadry u20 zmierzyli się towarzysko w Jastrzębiu-Zdroju w pierwszym z dwóch takich spotkań ze Słowenią. „Biało-czerwoni” ulegli na Jastorze 1:2 po golu Patryka Krężołka.

Dziś o 14 rewanżowe spotkanie reprezentacji u20 Polska – Słowenia. Wstęp na lodowisko w Jastrzębiu-Zdroju jest bezpłatny.

—————————————————————————————————-

Nasza najmłodsza męska reprezentacja – u18 przebywa w Budapeszcie rywalizując w Turnieju Nadziei Olimpijskich. Po inauguracyjnej porażce 3:4 z Węgrami, w drugim swoim meczu podopieczni Jarosława Morawieckiego i Arkadiusza Burnata prowadzili ze Słowacją 1:0 po bramce Olafa Bizackiego, ale ostatecznie ulegli aż 1:9.

Dziś o 12 biało-czerwoni zakończą turniej w stolicy Węgier konfrontacją z Białorusinami.

————————————————————————————————–

Nie taka Liga Mistrzów straszna – mogą od meczu w Pradze mówić hokeiści i fani Comarch Cracovii. „Pasy” były blisko sprawienia dużej niespodzianki w o2 Arenie. Grając bardzo skutecznie podopieczni Rudolfa Rohaczka przegrali ze znacznie wyżej klasyfikowaną w klubowym rankingu Spartą 4:5.

Przed meczem w Pradze hokeiści Comarch Cracovii ulegli Sparcie 2:7 oraz szwedzkiemu Farjestad Karlstad 1:5 w Tauron Arenie Kraków. Na zakończenie debiutanckiego sezonu w CHL mistrzowie Polski zmierzą się jeszcze 10 września w Lofbergs Arenie z Farjestad.