Hokej w Poznaniu idzie do przodu [Zdjęcia]

– Kondycja klubu, plany turnieju młodzieżowego, rozbudowa lodowiska – tak w skrócie można wyliczyć najważniejsze tematy poruszane przy okazji wizyty w Poznaniu prezesa Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Dawida Chwałki.

poznan (4 of 8)Na zdjęciu od lewej: prezes Wielkopolsko-Dolnośląskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie Jacek Kijewski, prezes PZHL-u Dawid Chwałka, wiceprezydent Poznania Tomasz Lewandowski, dyrektor Wydziału Sportu Urzędu Miasta Poznania Ewa Bąk i dyrektor Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Zbigniew Madoński.

Drużyna Hokej Poznań zadebiutowała w obecnym sezonie w rozgrywkach pierwszej ligi. Podopieczni trenerów Pawła Matei i Jacka Szopińskiego rozgrywają swoje mecze na lodowisku Chwiałka. – Omawialiśmy kwestie związane z rozbudową tego obiektu. Jest na to szansa i trzeba pracować w tym kierunku. Są środki w ramach programów ministerstwa i warto o nie powalczyć. W Poznaniu chcą mocno postawić na hokej co osobiście bardzo mnie cieszy i deklaruję dalszą pomoc – powiedział Dawid Chwałka. Szef PZHL-u w stolicy Wielkopolski spotkał się z przedstawicielami miasta i kierownictwem klubu. Wspólnie obserwowano także trwający wówczas trening hokeistów na lodzie.

poznan (7 of 8)Wspólny trening zawodników Hokeja Poznań i juniorów młodszych PTH Koziołki.

– Zdajemy sobie sprawę, że przed nami jeszcze wiele pracy. Mamy jednak ambicję by stanowić coraz mocniejszy ośrodek i wierzę, że to tylko kwestia czasu – oznajmił prezes Wielkopolsko Dolnośląskiego Okręgowego Związku Hokeja na Lodzie i zarazem szef klubu Hokej Poznań Jacek Kijewski. Podczas spotkania rozmawiano o kondycji finansowej klubu i planach sportowych na następny już sezon. Poznań nie ukrywa aspiracji do przeprowadzenia międzynarodowego turnieju juniorów u18. Taka impreza miała już miejsce w lutym ubiegłego roku. W Poznaniu rywalizowały reprezentacje Polski, Austrii, Ukrainy i Węgier. Turniej zebrał sporo pochwał i wszystko wskazuje na to, że podobne zmagania będą miały miejsce w Poznaniu już wkrótce.

poznan (1 of 8)Wszystko wskazuje na to, że już w najbliższej przyszłości na lodowisku przy Chwiałkowskiego w Poznaniu znów odbędzie się turniej z udziałem reprezentacji Polski juniorów.

Podczas rozmów z prezesem Chwałką nie zabrakło też kwestii związanych ze współpracą na linii PZHL – urząd miasta Poznania odnośnie udziału w programach dotyczących szkolenia młodzieży. – W Poznaniu jest klimat dla hokeja. Kierownictwu klubu nie brakuje pomysłów i chęci do pracy, a przedstawiciele miasta nie kryją się ze swoją pomocą. Głęboko wierzę, że już wkrótce hokej pójdzie tu mocno do przodu, bo potencjał jest bardzo duży – podsumował Dawid Chwałka.