Grzegorz Pasiut dla pzhl.tv: mistrzostwa nie mają faworyta [WIDEO]

– Już kilka lat spędziłem, w Krakowie, znam tutejszych kibiców, którzy świetnie nas dopingują i połączenie ich z fanami z całej Polski może sprawić, że osiągniemy cel, jaki sobie założyliśmy, czyli rozegranie pięciu bardzo dobrych meczów – mówi w rozmowie z serwisem www.pzhl.tv Grzegorz Pasiut, hokeista reprezentacji Polski, przed mistrzostwami świata dywizji 1A w Tauron Arenie Kraków.

Zawodnik Comarch Cracovii zapewnia, że każdy mecz mistrzostw będzie miał kolosalne znaczenie. – Nie ma tutaj faworytów, nie ma słabych drużyn i naprawdę każdy z każdym może wygrać. Dlatego mamy szansę awansować, a na pewno będziemy się starać stworzyć dobra widowiska, bo rzadko się nam zdarza grać na takim obiekcie przy tak licznej publiczności. Już Puchar Polski pokazał, że warto organizować takie mistrzostwa – dodaje wychowanek KTH Krynica-Zdrój, który własnie w rodzinnym mieście przygotowuje się do swoich kolejnych mistrzostw.

Obejrzyj także wcześniejszy wywiad z Pasiutemfilm z konferencji prasowej przed mistrzostwami świata, deklarację prezesa PZHL nt. premii oraz przejrzyj terminarz turnieju i kup bilety lub karnety na MŚ 1A Kraków 2015.