Gramy z Kazachami o puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego! [LIVE]

Po dwóch dniach rywalizacji tylko reprezentacje Polski i Kazachstanu mogą sięgnąć po okazały puchar im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i triumf w gdańskim turnieju EIHC. „Finał” rozegrany już dziś o godzinie 18 w hali Olivia. 

rompkowski-9-of-24

Nasi reprezentanci obiecują, że zrobią wszystko, by pokonać Kazachów. Tak mówili wczoraj m.in. Filip Komorski i Patryk Wajda. Nasza ekipa będzie osłabiona brakiem Radosława Galanta, który pechowo został uderzony w twarz krążkiem podczas dzisiejszego treningu oraz Przemysława Odrobnego, bo o 3:30 w nocy opuścił już hotel i wieczorem gra mecz w swojej drużynie Milton Keynes Lightning. Już wcześniej ustalono jednak, że dziś bronił będzie Rafał Radziszewski.

To jednak nasz rywal jest faworytem, występował w elicie i zajmuje wyższe miejsce w rankingu IIHF. Początek meczu z Kazachstanem o godzinie 18. Bilety po 20 zł.

Polska – Kazachstan od 18 (live TV w TVP Sport i na sport.tvp.pl tekstowy – na naszym Twitterze)

Polska: Radziszewski (Murray) – Bryk, Pociecha; Kolusz, Zapała, Guzik – Rompkowski, Ciura; Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Kotlorz, Wajda; Chmielewski, Komorski, Bepierszcz – Pastryk, Jaśkiewicz; Strzyżowski, Krzemień, Fraszko. Trener Jacek Płachta.

Kazachstan: Kolesnik (Kudryavtsev) – Nurek, Dulnev; Burdelev, Savenkov, Akolzin – Stepanenko, Ibraibekov; Mikhailis, Sagadeyev, Evdokimov – Grebenchshikov, Ivashin; Kaznacheyev, Petrov, Rakhmanov – Pisarev; Nikulin, Assetov, Savitskiy. Trener Sergey Starygin.

Sędziowie: Minhwan Beak (Korea) i Paweł Meszyński oraz Rafał Noworyta i Sławomir Szachniewicz (Polska). Widzów 3000.

Transmisja meczu Polaków w TVP Sport i na sport.tvp.pl Tekstowy live na naszym Twitterze.

Bilety na turniej w kasach hali Olivia oraz na www.ebilet.pl

Terminarz i wyniki turnieju EIHC o Puchar im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego:
Data Godzina Mecz
15.12.2016 (czwartek) 15:30 Kazachstan – Ukraina 5:1
19:00 Polska – Korea 6:5 d.
16.12.2016 (piątek) 15:30 Korea – Kazachstan 2:4
19:00 Polska – Ukraina 5:1
17.12.2016 (sobota) 14:00 Ukraina – Korea 3:2 d.
18:00 Polska – Kazachstan

Tabela turnieju:
Więcej w turniejowej zakładce serwisu www.pzhl.tv