Finał Pucharu Polski : emocje, walka, wygrana JKH GKS

W piątkowym finale Pucharu Polski było wszystko: mnóstwo sytuacji, walka, bramki, nerwy, emocje, radość i smutek.  Decydująca okazała się  druga tercja, świetnie rozpoczęta przez zespół z Jastrzębia – Zdroju. Tomas Kominek zdobył bramkę tuż po wznowieniu gry, potem też dokładniejsi w ataku byli zawodnicy trenera Roberta Kalabera. W efekcie prowadzili po 40 minutach 3:0.

Trener Podhala Tomasz Valtonen w trzeciej tercji zaryzykował, szybko wycofując bramkarza. Pod bramką JKH bywało gorąco, a próby jastrzębian trafienia z dystansu długo były bezowocne. Aż do 58 minuty, kiedy czwartego i ostatniego gola meczu zdobył  Łukasz Nalewajka i za chwilę wraz z kolegami mógł świętować odzyskanie Pucharu Polski dla klubu po sześciu latach, co widać na zdjęciach w naszej galerii

Po meczu powiedzieli:

Trener JKH GKS Jastrzębie Robert Kalaber: „w tym meczu zagraliśmy innym system, niż w półfinale. Początek był nerwowy, uspokoiła nas pierwsza bramka, druga dodał pewności i wiary w zwycięstwo. Jestem bardzo zadowolony z tego, jak dziś zagraliśmy, z zaangażowania wszystkich zawodników. Zrobiliśmy wszystko, by przywieźć puchar do Jastrzębia”.

Trener TatrySki Podhala Nowy Targ Tomasz Valtonen: „gratuluję rywalom wygranej. Zagrali naprawdę bardzo dobry mecz. Nie mieliśmy energii po wczorajszym późno skończonym półfinale. Do tego doszło kilka kontuzji w drużynie. Nie zmienia to faktu, że dalej idziemy do przodu, taki jest sport”.

TatrySki Podhale: Przemysław Odrobny – Jona Tolvanen, Patryk Wajda, Eetu Koski, Krystian Dziubiński, Jarosław Różański – Marcin Kolusz, Oskar Jaśkiewicz, Kacper Guzik, Bartłomiej Neupauer, Joonas Sammalmaa – Eetu Moksunen, Miro Hovinen, Mateusz Michalski, Krzysztof Zapała, Łukasz Siuty – Rafał Dutka, Robert Mrugała, Adrian Słowakiewicz, Daniel Kapica, Jakub Worwa.

Trener: Tomasz Valtonen.

JKH GKS: Ondrej Raszka – Vladimir Lukacik, Jan Homer, Dominik Paś, Peter Fabus, Kamil Wałęga – Jakub Michałowski, Jakub Grof, Martin Kasperlik, Tomasz Kulas, Tomas Kominek – Maciej Sulka, Krzysztof Kantor, Radosław Nalewajka, Artiem Dubynin, Łukasz Nalewajka – Jakub Gimiński, Jakub Kubes, Jan Sołtys, Dominik Jarosz, Kamil Wróbel.

Trener: Robert Kalaber.