EIHC w Katowicach. Polska ograła rywala z elity. 3:2 z Francją [ZDJĘCIA]

Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w grudniowym turnieju Euro Ice Hockey Challenge w katowickim małym Spodku. Biało-czerwoni na koniec turnieju ograli Francję 3:2. Pierwszą lokatę już wczoraj zapewnili sobie Kazachowie, którzy dziś niespodziewanie ulegli Włochom.

D55A8740

Polska – Francja 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Bramki: 1:0 Guzik 16 minuta (asysty: Strzyżowski i Dąbkowski), 2:0 Guzik 23 (Strzyżowski i Kruczek), 2:1 Henderson 26 (Perret), 2:2 S. Treille 34 (Janil i Beron), 3:2 Pasiut 59 w osłabieniu.

Polska: Radziszewski (Odrobny) – Sulka, Rompkowski; Górny, Wanacki; Bychawski, Wajda; Kruczek, Dąbkowski – Wronka, Zapała, Malasiński; Chmielewski, Pasiut, Kapica; Danton, Dziubiński, Urbanowicz; Strzyżowski, Cichy, Guzik. Trener Jacek Płachta.

Francja: Hyuet (Ylonen) – Chakiachvili, Janil; Baazzi, Beron; Guillemain, Dorey; Douay, Kara – S. Treille, Da Costa, Y. Treille; Rech, Berthon, Valier; Perret, Henderson, Lamperier; Kazarine, Raux, Briand. Trener Dave Henderson.

Sędziowali Baca i Radzik oraz Polak i Młynarski (Polska). Kary: 4 – 14 minut. Strzały: 34-26. Widzów 1300.

W obu zespołach nastąpiło sporo zmian w porównaniu do poprzednich spotkań. Jacek Płachta, dając szansę debiutu w biało-czerwonych barwach Bartłomiejowi Bychawskiemu, przemeblował aż trzy pary obrońców.

Inaczej, jak we wczorajszym meczu z Kazachstanem, Polacy od początku ruszyli do ataków. W 4. minucie stanęli przed ogromną szansą na objęcie prowadzenia, bo przez 67 sekund grali w podwójnej przewadze, ale Damian Kapica nie zorientował się, gdy krążek spadł mu pod kija tuż bramką a Tomasz Malasiński z bliska trafił w bramkarza.

W 7. minucie Polakom dopisało szczęście, bo Sacha Treille trafił w poprzeczkę a odbity krążek zatańczył na linii bramkowej. Sędzia Michał Baca długo oglądał powtórki i stwierdził, że gola nie było. Chwilę później błąd popełnili nasi obrońcy bo nikt nie zaasekurował krążka odbitego od bandy i Rafał Radziszewski musiał popisać się udaną interwencją.

Po ostrym początku tempo na chwilę siadło aż Polacy… objęli prowadzenie. W ogromnym zamieszaniu na bramkę Cristobala Hueta strzelali Bartłomiej Dąbkowski, Marek Strzyżowski aż w końcu krążek do bramki wpakował Kacper Guzik.

Ten sam zawodnik na początku drugiej tercji podwyższył wynik obracając się ładnie z krążkiem tuż przed bramką. To była już druga szansa ekipy Jacka Płachty; pierwszą zmarnowali Damian Kapica z dobijającym Aronem Chmielewskim.

Stracony drugi gol podziałał na „Trójkolorowych” niczym płachta na byka. Na bramkę „Radzika” sunął atak za atakiem, szczęście nie trwało długo. Najpierw Brian Henderson znalazł sposób na polskiego bramkarza, Radziszewski ratował nas jeszcze przed stratą goli po strzałach Gregorego Berona i Sachy Treille, aż wreszcie młodszy z braci huknął spod niebieskiej nie do obrony.

Do końca tej części lepsze wrażenie sprawiał rywal z elity, ale Radziszewski przytrzymał wynik po kolejnych strzałach Fabiena Kazarine i Yoricka Treille.

Trzecia tercja była jeszcze ciekawsza. Polacy mieli kilka okazji, Huet był jednak na posterunku. W 45. minucie na ławkę kar powędrowało dwóch Francuzów i „Orły” przez 110 sekund grali 5 na 3, ale nie mieli pomysłu na rozegranie zamka.

Nie udało się w przewadze, poszło w osłabieniu. Specjalista od przejęcia krążka Grzegorz Pasiut odebrał „gumę” rywalom w swojej tercji i popędził na bramkę Francji strzelając pomiędzy parkanami bramkarza. Trener Francji wziął czas i ściągnął bramkarza ale biało-czerwoni się wybronili.

plakat_EIHC_grudzien2016

WYNIKI EURO ICE HOCKEY CHALLENGE 17-19.12.2015 NA LODOWISKU MAŁY SPODEK:

17.12.2015 (czwartek) 16:00 Kazachstan – Francja 4:2
19:30 POLSKA – Włochy 2:0
18.12.2015 (piątek) 15:45 POLSKA – Kazachstan 1:3
19:30 Francja – Włochy 3:2 d.
19.12.2015 (sobota) 16:00 Włochy – Kazachstan 5:3
19:30 POLSKA – Francja 3:2

Tabela turnieju EIHC: 

1. Kazachstan 3 6 10-8
2. Polska 3 6 6-5
3. Włochy 3 4 7-8
4. Francja 3 2 7-9

Kup bilety na kwietniowe MŚ 1A Katowice 2016