Dziś mecz z głównym faworytem. Polska – Kazachstan o 12:30

Hokejowe reprezentacje Polski i Kazachstanu po dwóch seriach gier w mistrzostwach świata 1A mają po trzy punkty i sąsiadują w tabeli. Dziś zmierzą się w bezpośrednim starciu, którego zwycięzca zbliży się do miejsc premiowanych awansem. Mecz o 12:30, transmisja w TVP Sport i na sport.tvp.pl

pk18

Obie ekipy dzisiejszego meczu numer jeden dla polskich kibiców grały już z Koreą. Obie przegrały – Polacy 2:4, Kazachowie 2:5. Oprócz tego my ograliśmy gospodarzy 2:1 a spadkowicz z elity pokonał Austrię 3:2. Warto pamiętać, że Kazachowie to główny faworyt mistrzostw i po niedzielnej wpadce muszą dziś wygrać, jeśli marzą o awansie do elity. Biało-czerwoni chcą sprawić przyjemną niespodziankę dla naszych kibiców.

– My nie będziemy mieć nic do stracenia. Ciśnienie zeszło – mówi Bartosz Ciura, obrońca naszej kadry.

– Po tej serii gier będziemy wiedzieć, które zespoły walczą o awans a które będą się bić o utrzymanie. Moim zdaniem Ukraina już nie wygra w tym turnieju żadnego meczu, ale to gospodarz i mogą zdarzać się niespodzianki – dodaje Tomasz Rutkowski, kierownik wyszkolenia PZHL.

W naszej ekipie już ma być 22. zawodników. Do turnieju został zgłoszony 13. napastnik – Radosław Galant. Obserwacja treningów wskazuje, że może zagrać w ataku z Aronem Chmielewskim i Kasprem Bryniczką, ale ostateczną decyzję selekcjoner Jacek Płachta podejmie po porannym rozjeździe.

MISTRZOSTWA ŚWIATA 1A 2017 W KIJOWIE: TERMINARZ | WYNIKI | TABELA