CZARY „WIEDŹMINA” – BLOG PRZEMYSŁAWA ODROBNEGO

Wszyscy i bronimy i atakujemy

Coraz częściej padają pytania o mistrzostwa świata, które odbędą się w Krakowie. Czy my, czyli reprezentacja, jesteśmy gotowi na turniej życia? Na taki liczymy, bo każdy z nas chce zagrać na najwyższym poziomie. Wciąż szlifujemy formę: 19 i 20 grudnia będziemy grali sparingowy dwumecz w Mediolanie z Włochami. Trzymajcie za nas kciuki! Będzie gorąco!

odrobny

fot. Marek Gawle / studiogawle.pl

Pozycja bramkarza jest specyficzna i to on jest ostatnią zaporą. Jednak czasy się zmieniają i taktyka hokejowa też. Nowe trendy hokeja są już zupełnie inne niż kilka-kilkanaście lat temu. Teraz wszyscy atakują i wszyscy bronią, wspólnie całą szóstką. Pierwszymi obrońcami są już napastnicy w tercji rywala, a pierwszym atakującym jest bramkarz w tercji obronnej.

 

Przykład z niedawnego meczu NHL Dallas Stars – Los Angeles Kings: Kari Lehtonen bramkarz Dallas, podał krążek swojemu koledze z drużyny na pozycję sam na sam, z czego wpadła bramka. Na ostatnim zgrupowaniu kadry oglądaliśmy z Kamilem Kosowski również skrót meczu z NHL gdzie bramkarz St. Louis Blues obronił dwa strzały na przedpolu a trzy następne w niewiarygodny sposób obronili na linii bramkowej jego koledzy. To potwierdza regułę nowoczesnego hokeja. Tak właśnie będziemy grali w kwietniu.

 

Cieszę się, że władzom PZHL i Krakowa udało się dojść do porozumienia i finałowy turniej Pucharu Polski odbędzie się w Kraków Arenie. Będzie okazja przetestować: lód, szatnię i całą infrastrukturę oraz poczuć atmosferę hali, która z zewnątrz i w telewizji robi ogromne wrażenie.

Przemek Odrobny, bramkarz reprezentacji Polski